Wypożyczalnia samochodów – dlaczego warto z niej korzystać?

0
789
wypożyczalnia, samochód. auto, pojazd
fot. pixabay.com

Wynajem samochodów staje się ostatnio bardzo atrakcyjną ofertą zarówno dla właścicieli firm, jak i klientów indywidualnych. To świetna alternatywa taksówki, podczas podróży z lub na lotnisko czy pociąg. Samochody na wynajem sprawdzą się, podczas gdy awarii ulegnie nasz pojazd, oraz podczas wakacji czy wypoczynku w innym mieście lub państwie. To też wspaniały sposób, aby przetestować dany model samochodu i „obycia” się z nim, zanim dokonamy ostateczniej decyzji na temat jego kupna. Czy warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów? Na co należy uważać?

Wypożyczenie auta wiąże się z wieloma zaletami. Samochód podczas wielu sytuacji, będzie sporym udogodnieniem. Sprawdzi się w podróżach służbowych, na wakacjach czy nawet w codziennym życiu. Wszak nie musimy się martwić o koszty związane z eksploatacją samochodu, na która składają się składki ubezpieczeniowe, przeglądy, serwis czy ewentualne naprawy. Dodatkowo szeroki wybór modeli, umożliwia nam na skorzystanie z auta, które najbardziej nam się podoba.

Wypożyczalnia samochodów a bezpieczeństwo

wypożyczalnia, samochód. auto, pojazd
fot. pixabay.com

Firmy o ugruntowanej pozycji na rynku, cieszące się sporą popularnością, w swojej ofercie posiadają w pełni nowoczesną flotę samochodową. Każdy pojazd ma najwyżej kilka lat, więc jego stan techniczny jest bliski ideału. Wynajmując pojazd mamy pewność, że jest on ubezpieczony i posiada wszystkie niezbędne opłaty, oraz jest dopuszczony do ruchu. Nie musimy martwić się również o wymianę opon z letnich na zimowe i odwrotnie.

Dodatkowym udogodnieniem jest fakt, iż możemy zażyczyć sobie dodatkowe wyposażenia samochodu, oczywiście za określoną kwotę. Może to być nawigacja, fotelik dla dziecka czy łańcuchy na koła.

Wypożyczalnia aut – do wyboru do koloru

Ogromną zaletą wynajmu auta jest fakt, że możemy skorzystać z wielu marek aut. Oferta najlepszych firm zawiera szeroki wachlarz modeli w różnym segmencie. Niezależnie czy chcemy skorzystać z możliwości samochodu miejskiego, sedana, suv-a czy limuzyny, dobra wypożyczalnia samochodowa z pewnością wyjdzie naprzeciw naszym oczekiwaniom, z odpowiednią propozycją.

To świetna okazja do przetestowania różnych marek aut, gdy przymierzamy się do kupna nowego pojazdu. Możemy sami ocenić wady i zalety poszczególnych modeli i na tej podstawie wybrać odpowiedni.

Fani mocnych wrażeń również znajdą coś dla siebie. Coraz częściej wypożyczalnie aut dodają do swojej oferty sportowe samochody, które charakteryzują się ogromną mocą. Możemy przetestować ich możliwości, nie mając kapitału na zakup nowego auta, które kosztuje np. 500 000 złotych. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj musimy wpłacić sporą kaucję na poczet wypożyczenia takiego auta.

Co zrobić, żeby wypożyczyć auto?

Cały proces wynajmu nie jest bardzo skomplikowany i zazwyczaj trwa szybko. Potrzebne jest prawo jazdy, dowód osobisty, oraz podpisanie stosownej umowy. Obecna technologia, umożliwia załatwienie wszelkich formalności przez internet. Wystarczy, że wskażemy odpowiedni pojazd, wybierzemy termin rezerwacji i będziemy postępowali z dalszymi instrukcjami.

Usługi specjalne wypożyczalni samochodów

wypożyczalnia, samochód. auto, pojazd
fot. pixabay.com

Ostatnio bardzo popularnymi stają się dodatkowe usługi, z których może skorzystać klient wypożyczalni. To między innymi podstawienie i odbiór z dogodnego miejsca, co bardzo cenią sobie użytkownicy. Oznacza to, że pojazd jest podstawiany jest pod wcześniej wyznaczone przez nas miejsce, oraz to, że możemy go zostawić gdzie nam wygodnie. Inną usługą może być wynajmem auta razem z kierowcą.

Czy wynajem aut ma jakieś wady?

Istnieje teoria, która mówi o tym, że wszędzie jesteśmy w stanie dopatrzeć się negatywnych cech. Nie inaczej jest tym razem. Otóż nie każda firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów posiada uproszczony system wynajmu. Niektóre dalej stwarzają konieczność wypełniania sterty papierów.

Drugą kwestią jest wiek kierowcy – niektóre wypożyczalnie pobierają dodatkowe opłaty, lub nie dopuszczają młodszych użytkowników do skorzystania z oferty.

Następna kwestią jest to, że wypożyczalnie coraz częściej montują w pojazdach nadajniki GPS, które śledzą trasę kierowcy. Nie każdemu może spodobać się taka inwigilacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here