Katalog fryzur męskich

0
2941
katalog fryzur męskich

Współcześni panowie bardzo dbają o swój wygląd i nie jest to dzisiaj nic dziwnego. Coś, co jeszcze nie tak dawno było szokujące lub wyśmiewane dzisiaj jest normą. W każdej drogerii pojawia się coraz więcej kosmetyków dedykowanych właśnie mężczyznom i są przez nich bardzo cenione. Współczesny facet jest zadbany, dobrze ubrany i wie jak pielęgnować swoje ciało. Nic więc dziwnego, że również moda męskich fryzur przeżywa renesans.

Fryzury zarezerwowane niegdyś dla subkultur czy ekscentryków są dzisiaj spotykane na salonach, w telewizji i na ulicach naszych miast. Nieśmiertelny męski „jeżyk” ewoluował do kilku na prawdę udanych stylizacji, ale pomysły takie jak „zaczeska” chyba nie mają już miejsca. Wiadomo, że moda jest raczej zmienna, ale jeśli chodzi o fryzury męskie to jest kilka propozycji, które sprawdzają się w każdych niemal czasach.

Dobrym przykładem jest wspomniany wcześniej jeżyk, którego możemy spotkać w wielu wersjach. Klasycznie, w stylu militarnym z mocno podciętymi bokami i wygolonym karkiem, to chyba najczęściej spotykany trend. Wybierają tą fryzurę najczęściej aktywni sportowo panowie i młodzież. Często wychodząc z założenia, że im krótsza fryzura tym łatwiej ją utrzymać w ładzie. Dostępność na rynku szerokiej gamy produktów, których zadaniem jest pomoc w modelowaniu włosów sprawia, że nawet najwybredniejsi mogą pozwolić sobie na najbardziej szalone fryzury, a ich pielęgnacja okaże się łatwa i nie pochłaniająca wiele czasu. Wystarczy przejrzeć jakikolwiek katalog fryzur męskich, żeby się przekonać, że i dla panów jest wiele ciekawych propozycji.

Wzorując się na piłkarzach i aktorach, którzy są w pewnym stopniu kanonami męskiej urody – spotkamy wiele ciekawych pomysłów. Panowie, którzy wola trochę dłuższe fryzury mogą spotkać wysokie fale z przedziałkiem, boczne wycięcie, czy tak lubiane strzępione grzywki. Dłuższe włosy bywają też często zaczesywane do tyłu, lub formują się w nierówne wycięcia. Dłuższa góra daje wiele możliwości: od gładkiego zaczesania, przez tapirowanie, aż do klasycznego przedziałka. Często na polskich ulicach można zobaczyć tendencję do rozjaśniania męskich fryzur, lub całkowitego farbowania. Krótsze boki i tył są chyba jednak najczęściej wybieranym przez mężczyzn wariantem, jednak to też jest pole do popisu dla fryzjerów i stylistów. Możemy spotkać męskie fryzury we wszystkich chyba odmianach, od równo postawionej góry, po wystrzępioną, zaczesaną, wyraźny przedziałek z wycięciem do skóry, loki, pasemka, różne wersje irokeza i to wszystko przy „klasycznym” męskim standardzie – krótkie boki i tył.

Eleganckie wygładzenie na mokro czy delikatny Pompadour – to raczej wybór starszych i stonowanych dżentelmenów. Jednak i tutaj można czasami odkryć wycinane wzory, czy dłuższą grzywkę puszczoną falą na bok. Dlatego dojrzalsi panowie skłaniają się raczej do eksponowania włosów średniej długości, a co za tym idzie mają większe pole manewru. Można je podnosić, zaczesywać, przygładzać, falować i eksperymentować wszystkie warianty, które tylko przyjdą nam do głowy.

Młodzież jest w większości wręcz uzależniona od fryzur wymagających użycia żelu, pianek, wosków i tym podobnych kosmetyków przeznaczonych do włosów. Prawdopodobnie wynika to z tego, że jest to dla nich jakiś przejaw dorosłości. Teraz to oni mogą decydować o kształcie fryzury, a użycie żelu bądź innego specyfiku pokazuje rówieśnikom, że ten młodzieniec dba o swoją fryzurę.

Śmiało można stwierdzić, że świat męskich fryzur jeżeli chodzi o różnorodność może już dziś konkurować z kobiecymi stylizacjami.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułRobimy zakupy w internecie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here