Jazda na rolkach dla dobrej sylwetki

0
2201
Jazda na rolkach

Wiele ludzi poszukuje skutecznych sposobów na odchudzanie. Dlatego w pewnym momencie zadają sobie m.in. pytanie: czy jazda na rolkach a odchudzanie są ze sobą skorelowane? Jest co najmniej kilka argumentów, które sugerują, że odpowiedź na to pytanie jest pozytywna.

Po pierwsze, jazda na rolkach jest sportem pobudzającym do pracy bardzo liczną grupę mięśni. Aktywowane są wszystkie mięśnie nóg (w szczególności uda), mięśnie pleców, brzucha i rąk. Aby te mięśnie pracowały, konieczne jest spalenie dużej ilości energii, czyli właśnie kalorii!

W zależności od tempa czy techniki jazdy w ciągu godziny możliwe jest spalenie nawet 600-700 kal. Oczywiście liczba ta zależy również od wieku, płci i wagi sportowca. Dla porównania tyle samo spala się podczas dwóch godzin aerobiku, dwóch godzin jazdy na rowerze, dwóch godzin trekkingu. Podobne tempo spalania daje szybki bieg, jednak jazda na rolkach nie obciąża tak stawów. Jazda na rolkach jest bardzo płynna, nie wymaga silnego nacisku, na który narażone są w szczególności osoby z nadwagą. A to przecież takie osoby najbardziej chcą spalić tkankę tłuszczową! Rolki są więc bezpieczniejsze dla stawów niż bieganie, a pozwalają spalić taką samą jak nie większą ilość kalorii.

Pamiętajmy, aby jazda na rolkach trwała przynajmniej pół godziny. Optymalnym czasem jazdy jest 45 min – 1 h, ponieważ dopiero po 20 minutach rozgrzewki spalany jest tłuszcz. Każda minuta powyżej 20 minut przyczynia się do utraty wagi. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja i regularność, więc jazda na rolkach powinna być trenowana kilka razy w tygodniu. Aby jazda na rolkach nie stała się monotonna i nie była traktowana jako przykry obowiązek, warto zaplanować sobie inne trasy na każdy dzień. Ułatwi to trzymanie się wyznaczonego grafiku i uprzyjemni jazdę. Na początek dobra jest jazda powolna, ale aby osiągnąć najlepszy efekt konieczne jest zwiększanie intensywności jazdy. Dlatego warto popracować nad techniką jazdy i wyćwiczyć slalom czy jazdę freeridową.

Jazda na rolkach pozwoli nie tylko zrzucić wagę, ale też pięknie wymodelować sylwetkę, wyrzeźbić łydki i ujędrnić pośladki. Ponadto, jak każdy sport, jazda na rolkach redukuje stres, poprawia nastrój, poprawia kondycję ruchową, dotlenia organizm, ułatwia kontakty towarzyskie czy nawet może służyć jako środek transportu! Tak więc nie istnieje tylko korelacja jazda na rolkach a odchudzanie, ale również jazda na rolkach a ogólne zdrowie fizyczne i psychiczne. Są to wystarczające powody, aby ruszyć do sklepu po swoją pierwszą parę rolek, jeśli jej jeszcze nie posiadamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here