Wciągające książki Eleny Ferrante

0
851
książki Eleny Ferrante

Elena Ferrante pisze książki od 1992 roku i od tego czasu cieszy się wielką popularnością wśród czytelników. Tak naprawdę nikt nie wie, kim jest ta kobieta, ponieważ Elena Ferrante to pseudonim literacki. Od momentu wydania debiutanckiej książki, autorka nie ujawniła swoich prawdziwych personaliów, za co należą jej się wielkie brawa. Wiadome jest jedynie to, że pochodzi z Włoch, gdzie z wielką przyjemnością tworzy „powieści neapolitańskie”. Na swoim koncie ma kilka cennych nagród, które są dowodem na to, że posiada ona ogromny talent literacki i warto poświęcić chwilę na ich przeczytanie.

„Zakłamane życie dorosłych”

Elena Ferrante napisała jedną z najbardziej rozpoznawalnych książek, która opowiada fikcyjną historię, ale jednocześnie daje czytelnikom sporo do myślenia. Główną bohaterką jest Giovanna, która ma 12 lat. Jak wiadomo, jest to etap, kiedy wszystkie dziewczynki wchodzą w okres dojrzewania i najczęściej przeżywają okres buntu. Z bohaterką jest tak samo. Jednocześnie jednak dziewczynka próbuje tak naprawdę określić samą siebie, w szczególności, kiedy słyszy od rodziców, że „zachowuje się tak samo jak Vittoria”. Ta ostatnia to jej ciotka, która jest postrzegana w rodzinie jako ta najgorsza. Czy to możliwe, że i młoda dziewczyna taka jest? Giovanna chce skonfrontować swoje przekonania i dąży do spotkania ciotki, której nigdy nie widziała. W końcu się to udaje. Bohaterka dowiaduje się, że żyła do tej pory w szczelnej bańce, która pękła po spotkaniu z ciotką. Książka Eleny Ferrante do zakupienia na https://matfel.pl/tra-pol-238530-Elena-Ferrante.html może być dobrym drogowskazem dla dorosłych, a czasem nawet dla dorastających dziewcząt.

„Czas porzucenia”

Jeżeli ktoś dociekliwy będzie szukał informacji na temat tej autorki, to może spotkać się z opiniami, że czytanie Eleny Ferrante to niesamowite doznania emocjonalne. Czy i tym razem tak będzie? Główna bohaterka książki „Czas porzucenia” to Olga, która ponad 15 lat wcześniej zdecydowała się porzucić karierę literacką na rzecz bycia żoną i matką. Pewnego dnia jej mąż oświadcza, że odchodzi do innej. Bohaterka jest załamana i nie jest w stanie odnaleźć w sobie odpowiedniej radości życia. Wszystko przestaje mieć sens – nawet dbanie o dzieci. W pewnym momencie Olga utknie w mieszkaniu i będzie musiała zmierzyć się z upiorami, które tam na nią czekają. Czy załamana kobieta będzie w stanie na nowo uporządkować swoje życie? Elena Ferrante naprawdę daje do myślenia. Rozstanie to jedno, ale nie warto kompletnie się załamywać, ponieważ w życiu można odnaleźć jeszcze wiele radosnych aspektów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here