Nasiona konopi – jak można je wykorzystać?

0
44
Nasiona

Można powiedzieć, że nasiona konopi to zjawisko wielofunkcyjne. Oczywiście, ich głównym zadaniem jest rozwinięcie się w piękną bujną roślinkę, ale poza tym mają też mnóstwo innych zastosowań.

Niepozorne ziarenko to prawdziwe bogactwo składników odżywczych i smaku, co sprawia, że możliwości jego użycia znacznie wykraczają poza proste pogrzebanie go w ziemi (która to aktywność jest zresztą w Polsce nielegalna). Z tego wpisu dowiesz się, jakie inne zastosowania mogą mieć ziarna konopi i odkryjesz potencjał, jaki skrywa w sobie niepozorne nasionko.

THC nie ma w nasionach

Zanim przejdziemy do części właściwej artykułu, odpowiemy na jedno ważne, często pojawiające się pytanie. Czy posiadanie nasion konopi, z których mogą wyrosną krzaczki marihuany, jest w Polsce legalne? Odpowiedź brzmi – tak! Jak to możliwe?

Nasze prawo zabrania jedynie posiadania substancji o działaniu psychoaktywnym, czyli, w przypadku konopi, zawierających tetrahydrokannabinol, czyli THC. A dokładniej zawierających stężenie wyższe niż 0.3%. W nasionach konopi nie ma ani THC, ani nawet pozbawionego właściwości narkotycznych CBD (kannabidiolu). Co oznacza, że jak najbardziej można je trzymać w domu, a nawet w portfelu lub w innym miejscu, w którym na pewno nie wyrosną.

Dlatego jeśli przed rozpoczęciem zbierania nasion powstrzymywały Cię ewentualne konsekwencje prawne, nie ma czego się bać!

Nasiona marihuany – źródło cennych witamin i składników odżywczych

Czy wiesz, że nasiona konopi są prawdziwymi bombami witaminowymi, naładowanym składnikami odżywczymi? Zawierają bogactwo najważniejszych kwasów tłuszczowych, takich jak omega-3 i omega-6, które są niezbędne dla zdrowia układu krwionośnego oraz prawidłowej pracy mózgu.

Poza tym nasiona konopi są doskonałym źródłem białka, ponieważ znajduje się w nich dziewięć aminokwasów potrzebnych dla zdrowia. Pełno w nich również witamin i minerałów, takich jak witamina E, fosfor, potas i magnez.

Włączenie nasion konopi do Twojej diety może być więc łatwym, a przy tym wyjątkowo smacznym sposobem na poprawę zdrowia i zapewnieniu sobie zastrzyku wysokiej jakości substancji odżywczych.

Nasiona konopi – możesz je dodawać do różnych potraw

Nasiona konopi są nie tylko zdrowym, lecz również wyjątkowo smakowitym dodatkiem do wielu potraw. Ich wszechstronność sprawia, że można wykorzystać je na wiele różnych sposobów, czyniąc potrawy bardziej pożywnymi oraz po prostu smaczniejszymi.

Nasiona konopi można na przykład dodać do owsianki. Posypanie dania ziarenkami wzbogaci je w białko i zdrowe tłuszcze oraz błonnik. W bonusie konopie nadadzą potrawie lekko orzechowy aromat, który będzie doskonale współgrał z dodatkami takimi jak owoce czy miód.

Innym sposobem na wykorzystanie nasion konopi jest dodawanie ich do sałatek. Nie dość, że będzie pysznie i zdrowo, to jeszcze będzie chrupać! Ziarna dodadzą sałatce przyjemnej tekstury oraz oczywiście wartości odżywczych. Nasionami możesz posypywać nie tylko warzywa, ale również owoce.

Ziarna konopi świetnie pasują także do zdrowych smoothie. Jedna łyżka wystarczy, by Twój koktajl przemienił się w prawdziwy eliksir młodości. W bonusie ziarenka sprawią, że konsystencja smoothie stanie się bardziej kremowa, a sam napój – pożywniejszy i bardziej sycący.

Nasiona konopi można dodawać też do domowej granoli, batonów zbożowych czy ciasteczek – nie bój się eksperymentować. Zobaczysz, że ten pożywny dodatek szybko stanie się obowiązkowym elementem w Twojej szafce z półproduktami!

Nasiona konopi – możesz je kolekcjonować

Oczywiście nasiona konopi przeznaczone do jedzenia nieco się różnią od tych dostępnych w naszym sklepie (przede wszystkim nie kosztują +/- 100 zł za trzy sztuki…). Ziarenka, które znajdziesz w taniesianie.pl, sprzedawane są przede wszystkim w celach kolekcjonerskich.

Zajrzyj na taniesianie.pl i zobacz nasiona konopi, które możesz dodać do swojej kolekcji!

Tak! Nasiona można kolekcjonować! Zbieranie nasion ma wiele zalet – pozwala między innymi na ochronę ciekawych gatunków czy zachowanie różnorodności genetycznej, ale jest to również doskonała inwestycja, ponieważ niektóre rzadkie odmiany mogą być naprawdę cenne. Co więcej, jest to również bardzo rozwijające i ciekawe hobby!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here