Jakich błędów unikać aranżując łazienkę połączoną z toaletą?

0
897
łazienka

Połączenie toalety i łazienki to jeden z najpopularniejszych rodzajów przebudowy. Ale aby wysiłki nie poszły na marne, a przerobiona łazienka była wygodna i piękna, ważne jest, aby nie popełniać błędów. Projektant wnętrz – Magda Knappe wymienia najbardziej krytyczne błędy przy aranżacji łazienki, których należy unikać.

Brak planu

Ten błąd jest jednym z najważniejszych przy urządzaniu łazienki. Stwórz projekt, zaczynając od istniejącej hydrauliki i mebli, a także od listy pozycji planowanych do zakupu.

Aby podjąć właściwe decyzje, idź do łazienki i pomyśl w jaki sposób użytkujesz łazienkę: może chcesz uczynić ją bardziej przestronną lub zamienić wannę na kabinę prysznicową? Czy korzystanie z toalety jest dla Ciebie niewygodne i warto przenieść ją w bardziej odpowiednie miejsce? Może być wiele powodów, dla których warto przerobić łazienkę, od braku miejsca na ręczniki po zbyt małe lustro wiszące na ścianie.

Nie kupuj armatury i ceramiki „na oko”, bez planów i pomiarów, może to spowodować niedogodności podczas korzystania z łazienki i toalety.

Wybór złych płytek

Wykańczając typową połączoną łazienkę z wc nie należy przykrywać ścian wielkoformatowymi płytkami, aby nie zakłócać skali pomieszczenia. Mozaika, lub płytki o standardowym rozmiarze wystarczą. Poprawi to wygląd wnętrza i zaoszczędzi twój budżet, ponieważ po przycięciu pozostanie mniej od płytek.

Kolejnym błędem popełnianym podczas łączenia łazienki i toalety jest układanie ciemnej podłogi i jasnej góry. Dzięki temu przestrzeń wydaje się optycznie mniejsza. Jeśli chcesz uzyskać kontrast we wnętrzu, zaakcentuj jedną ścianę: to wizualnie pogłębi pomieszczenie.

Nie bój się ciemnych nasyconych odcieni: dzięki temu zabiegowi pokój nie będący salonem zamieni się w przytulne pudełko z kameralną atmosferą.

Oświetlenie

Jeśli połączona łazienka ma okno, masz szczęście – dzięki temu przestrzeń wydaje się większa i w ciągu dnia pomieszczenie nie potrzebuje dodatkowego oświetlenia. Ale jeśli nie ma okna, niezbędne jest przemyślane oświetlenie.

Wskazane jest przydzielenie osobnej lampy dla każdego obszaru funkcjonalnego: do prysznica, toalety i lustra. Nie rezygnuj z oświetlenia ogólnego: czasami wystarczy kilka lamp sufitowych i oświetlenie nad umywalką.

Dzięki światłu nawet najdalsze zakamarki optycznie się powiększą, a pomieszczenie wyda się większe.

Zastosuj ​​niestandardowe rozwiązania

Projektanci wnętrz oferują wiele niezwykłych pomysłów, aby łazienka połączona z toaletą była wygodniejsza. Kilka pomysłów które możesz zastosować w swojej łazience:

  • Zmniejsz wielkość łazienki na rzecz pralki.
  • Wymień wannę na kabinę prysznicową.
  • Zainstaluj podwieszaną toaletę a miejsce nad nią wykorzystać na praktyczne półki
  • Schowaj piec gazowy

Ogranicz elementy dekoracyjne również jeżeli chodzi o wzory na kafelkach: preferowane są gładkie ściany i minimalizm.

Kolejnym błędem jest brak podziału na strefy. Oddzielenie łazienki od toalety zalecamy przynajmniej warunkowo: kolorem, pół przegrodą, zasłoną lub parawanem.

Może Cię też zainteresować http://www.mooseart.pl/5-uniwersalnych-trendow-lazienkowych/

Brak wentylacji

Naturalna wentylacja, która domyślnie znajduje się w połączonej łazience, często nie wystarcza. Ze względu na dużą wilgotność i słabą cyrkulację powietrza na ścianach pojawia się kondensacja i grzyby.

Wymuszona wentylacja zwykle rozwiązuje ten problem. Należy również zwrócić uwagę na szczelność pomieszczenia: drzwi powinny posiadać kratkę lub podcięcie wentylacyjne. Zbyt szczelne pomieszczenie grozi powstawaniem pleśni i stęchłego zapachu. W tym przypadku cierpią nie tylko ściany, ale także meble z urządzeniami.

Brak miejsca na przechowywanie

O wiele łatwiej jest ustawić meble w połączonej łazience niż w osobnej łazience i toalecie. Ustaw małą, wąską szafkę lub półki na tekstylia, mydło i środki czystości.

Umieść zlew z szafką i blatem a nad nią zawieś płytką szafkę z lustrem. zastanów się czy możesz wykorzystać naturalne wnęki na przechowywanie.

Jeśli nie myślisz o ukrytych systemach do przechowywania, łazienka szybko zamieni się w nieatrakcyjne zagracone pomieszczenie.

Nie popełnij wymienionych błędów przy aranżacji łazienki połączonej z toaletą, aby wnętrze było estetyczne, wygodne i funkcjonalne.

Jak urządzić małą łazienkę przeczytasz w tym artykule: https://projektowaniewnetrz24.eu/jak-urzadzic-mala-lazienke

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here