Dlaczego warto pić zieloną herbatę?

0
1253
Dlaczego warto pić zieloną herbatę

Herbatę można postawić niemalże na równi z kawą – jest pita z taką samą częstotliwością i z tak samo dużym upodobaniem. A warto ją spożywać i warto to robić systematycznie, zwłaszcza gdy sięga się po jej zróżnicowane odmiany, które mogą wykazać się świetnymi właściwościami zdrowotnymi. Artykułów zatytułowanych „zielona herbata a odchudzanie” jest już w Internecie całe mnóstwo, jednakże jej działanie nie ogranicza się wyłącznie do przyspieszania procesu redukcji wagi. Napar z zielonych listków potrafi zdziałać dużo więcej. Oto kilka dowodów na potwierdzenie tej tezy.

Energia połączona z uspokojeniem

Niby paradoks, a jednak to prawda – ogólnie rzecz biorąc zielona herbata doskonale wpływa na pracę mózgu i działanie całego układu nerwowego. Koi stargane nerwy i pozwala się uspokoić. Wprowadza umysł na dobre tory i usuwa z niego niepotrzebne myśli, poprawiając koncentrację i tym samym wspomagając pracę umysłową oraz naukę. Jednocześnie jest świetnym stymulantem. Podobnie jak kawa zawiera związek dodający energii, dzięki czemu po wypiciu filiżanki zielonkawego naparu człowiekowi automatycznie wracają wszystkie siły. Może pójść wtedy na trening, skończyć sprzątanie mieszkania albo zająć się przygotowywaniem prezentacji do pracy. W przeciwieństwie do kawy po wypiciu herbaty poziom energii utrzymuje się na wysokim poziomie przez bardzo długi czas – nie ma takiej możliwości, aby nagle gwałtownie spadł.

Zielona herbata a odchudzanie

Mimo iż ten popularny napój i dodaje energii, i uspokaja, to jednak znany jest głównie ze swoich odchudzających właściwości. Wielokrotnie udowadniano je w różnych badaniach naukowych. Zieloną herbatę poleca się zatem tym osobom, które chcą wspomóc się naturalnymi preparatami na odchudzanie. Jest ona zdrowa i całkowicie bezpieczna. Każdy może spokojnie ją spożywać (nawet codziennie) i każdy może wiele na tym zyskać. Po zieloną herbatę najlepiej sięgnąć tuż po zjedzeniu posiłku, gdyż spożyta w taki sposób pobudzi układ metaboliczny do pracy i przyspieszy jego działanie, dzięki czemu szybciej poradzi sobie on z przerobieniem i strawieniem przyjętych składników, a mniejsza ich ilość odłoży się pod postacią tkanki tłuszczowej.

Zdrowe i mocne zęby

Ostatnią, ale chyba najciekawszą i najmniej znaną właściwością zielonej herbaty jest jej zdolność do wzmacniania zębów i szkliwa. W niektórych badaniach wysunięto nawet wniosek, jakoby spożywana regularnie miała chronić przed próchnicą. Jakim cudem jest to możliwe? Zielona herbata zawdzięcza to działanie swoim właściwościom antybakteryjnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here