Do czego można używać nasturcji?

0
1111
Do czego można używać nasturcji

Nasturcja to jeden z najpopularniejszych kwiatów w Polsce. Warto też dodać, że jest to roślina, która nie ma cech tylko ozdobnych, ale można ją również jeść. Nasturcja właściwości ma także lecznicze, dlatego jest tak chętnie uprawianą rośliną. Dobrze jest zatem przybliżyć walory tej rośliny, która jest tak uniwersalna.

Nasturcja właściwości, które warto znać

Przede wszystkim jest to kwiat bardzo barwny, który zachwyca swą urodą nie tylko w ogrodzie, ale także na talerzu. Ma ogromne właściwości lecznicze, dlatego jest wykorzystywana w różnych dziedzinach medycyny. Można jej również używać w zwykłych przeziębieniach jako środek leczniczy.

Czy nasturcję można jeść?

Nasturcja jadalna jest popularna w Polsce coraz bardziej i stosuje się ją jako dodatek do różnego typu sałatek czy dań głównych. Świetnie będzie pasować w daniach rybnych, jak i w nalewkach, z których można skorzystać zimową porą. Nasturcja jest również stosowana jako ozdoba w cukiernictwie i często można ją zobaczyć na tortach weselnych.

Jakie zastosowania ma ten kwiat w kosmetyce?

W kosmetyce przede wszystkim roślinę tę wykorzystuje się w szamponach, odżywkach oraz maseczkach na twarz. Świetnie działa na włosy i dzięki tej roślinie włosy stają się zdrowe i silne oraz lśniące. Dlatego też tak wiele kobiet sięga po naturalne kosmetyki, które zawierają w swoim składzie właśnie ten kwiat.

Jak uprawiać nasturcję?

Roślina ta bardzo lubi nasłonecznione miejsca, w których będzie mogła czerpać przez cały dzień energię. Dzięki temu można ją bez problemu sadzić w pobliżu tarasów czy na balkonie. Jest też to kwiat, który kwitnie przez całe lato i cieszy nasze oczy. Nasturcję można kupić w każdym sklepie ogrodniczym stacjonarnym, jak i internetowym.

Nasturcja jadalna jest również fantastyczną ozdobą do deserów, gdyż nie jest ona w żaden sposób trująca. Mogą ją stosować także osoby w różnym wieku i niezależnie od płci. Jedynie tylko kobiety w ciąży powinny ograniczać jedzenie nasturcji oraz dzieci, gdyż mogą u nich wystąpić objawy alergiczne. Dlatego też należy o tym pamiętać podczas podawania deserów czy różnych dań. Warto natomiast mieć w domu różne napary i nalewki z nasturcji, których można użyć w razie potrzeby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here