Żylaki i pajączki już niestraszne. Pomoże ci flebolog

0
967
Żylaki i pajączki już niestraszne

Masz pajączki i wstydzisz się tej przypadłości? Dokuczają ci żylaki? A może odczuwasz ból w pachwinie i mosznie? Zastanów się nad wizytą u flebologa, czyli lekarza od żylaków. Ten specjalista może rozwiązać twoje problemy.

Problemy z żyłami

Najbardziej znaną chorobą żył są oczywiście żylaki. Łatwo je zauważyć, bo te fioletowe twory wyraźnie odcinają się na skórze nóg. Ale żylaki mogą występować w innych jeszcze miejscach, m.in. na powrózkach nasiennych czy na żyłach miednicy. Powikłania związane z żylakami mogą być bardzo groźne.Ale oprócz żylaków są jeszcze inne choroby żył, np. zapalenie żył czy zakrzepica, często niebezpieczne dla życia. Dlatego wszelkie problemy z naczyniami krwionośnymi najlepiej powinien zbadać lekarz od żylaków.

Lekarz od żylaków, czyli flebolog

Flebolog Warszawa, Poznań – na takie ogłoszenia powinieneś zwrócić uwagę, gdy masz problemy z żyłami. Flebolog, czyli lekarz od żylaków zajmuje się bowiem diagnozowanie i leczeniem chorób żył. Wymaga to bardzo dużej wiedzy, ponieważ niezbędne są umiejętności z klasycznej chirurgii, jak i nowoczesnej medycyny, używającej zaawansowanego sprzętu, np. laserów.Dobry flebolog Warszawa to połączenie internisty, diagnosty i chirurga. Do niezbędnych umiejętności należy także wykonanie i analiza badania USG Doppler. Takie kompleksowe podejście do pacjenta pozwala na dobranie nie tylko skutecznego, ale i najmniej inwazyjnego leczenia.

Klinika flebologii – kiedy się zgłosić?

Twoja łydka jest opuchnięta i gorąca, a na dodatek boli? Nie czekaj, tylko natychmiast udaj się do lekarza od żylaków. Najprawdopodobniej masz zapalenie żył lub nawet zakrzepicę, a to wymaga błyskawicznego leczenia.Innymi objawami, z którymi musisz się pójść do flebologa, to żylaki, pajączki, bóle w pachwinie i mosznie, częste uczucie ciężkości nóg. Najlepsza będzie wtedy klinika flebologii, która świadczy kompleksowe usługi. Lekarze nie tylko postawią diagnozę, ale i zaproponują leczenie. Musisz wiedzieć, że np. żylaki leczy się dziś zupełnie innymi metodami niż kiedyś. Są one nie tylko skuteczniejsze, ale również mniej inwazyjne i dające mniej powikłań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here