WordPress jak zacząć? Jak stworzyć stronę na wordpress?

0
1111
wordpress, strona, blog
fot. pixabay.com

Dobrze funkcjonująca i zoptymalizowana strona to klucz do sukcesu, niezależnie do branży. Jej właściwy wygląd pozwala przedstawić się jako profesjonalista, z jak najlepszej strony. To również silna konkurencja dla konkurencji. Poniższy artykuł zawiera kilka wskazówek na temat tworzenia strony na platformie WordPress.

Jak stworzyć prostą stronę na WordPress? To pytanie zadaje sobie bardzo dużo początkujących użytkowników. Samo stworzenie strony polega na wybraniu odpowiedniej domeny oraz hostingu oraz stawiamy na system Open Source lub rozwiązanie autorskie. Ze względu na mnogość funkcji oraz łatwość obsługi, najczęściej wybieranym rozwiązaniem CMS (content management system) jest właśnie WordPress.

O czym należy pamiętać zakładając stronę na WordPress?

wordpress, strona, blog
fot. pixabay.com

Wybór odpowiedniej domeny i hostingu

To konieczność aby założyć własną stronę internetową. O ile domena, na początku to koszt rzędu kilku złotych, to hosting może być nieco droższy. Oczywiście zależy to również od nazwy domeny. Wszak popularne tytuły osiągają zawrotne wartości.

Domena – na co zwrócić uwagę?

Kupując domenę, warto uwzględnić to, że jest to zakup na lata i związujemy się z nią na dłuższy czas. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na to ile kosztuje jej pierwotna cena (która zazwyczaj jest bardzo atrakcyjna) tylko na kosz jej odnowienia. Możemy również skorzystać z giełd, które oferują nowe lub używane domeny na sprzedaż, jak: Afterkmarket.pl

Hosting – o czym pamiętać?

Tutaj zdecydowanie powinniśmy zwrócić uwagę na szybkość. Sprawny serwer to zadowolenie osoby, która wchodzi na Twoją stronę, gdyż wszelkie treści będą otwierały się szybko.

Dodatkowo bardzo ważna jest powierzchnia, którą mamy dostępną na dane. Zdarza się, że firmy oferują usługi serwerów, znajdujących się na wolnym dysku HDD. Zdecydowanie należy unikać współpracy z takimi miejscami i zapewnić sobie dostęp do serwera, który znajduje się na dyskach NVMe SSD.

WordPress – jaki wybrać motyw?

Jeżeli samodzielnie zakładasz stronę, to prędzej czy później znajdziesz się w sytuacji, gdzie musisz wybrać odpowiedni motyw.

Jest ich naprawdę mnóstwo. Wybór odpowiedniego wyglądu strony, będzie definiował to w jaki sposób będą odbierane Twoje treści. Jeżeli więc tworzysz serwis poświęcony adwokatom, to raczej słabym pomysłem jest używanie przeskakujących kafelków z różowym tłem.

Wybór właściwej strategii SEO

SEO, czyli tak naprawdę wszystkie działania, mające na celu podniesienie widoczności Twojej strony w internecie jest szalenie ważną kwestią, jeżeli chcesz, aby Twoją stronę odwiedzali ludzie. Ruch bezpośredni z Google jest bardzo cennym czynnikiem w oczach np. reklamodawców.

SEO to jednak działania mozolne i wymagające dużej ilości czasu i uwagi. Jeżeli myślisz o konkurowaniu z innymi stronami o podobnej tematyce, to już na samym początku funkcjonowania, powinieneś opracować bardzo dokładną strategię.

Nie ma tutaj żadnych magicznych sposobów. Jeżeli masz mało obszerną wiedzę na ten temat, to albo będziesz musiał przerobić dziesiątki kursów oraz szkoleń. Drugą opcją jest zgłoszenie się do agencji marketingowej lub freelancera, który pomoże w tej kwestii.

Należy nadmienić, że Word Press jest bardzo dobrze zoptymalizowany pod wyszukiwarki. Oznacza to, że jeżeli chcesz aby Twoja strona w przyszłości osiągała dobre wyniki wyszukiwania, to jest to bardzo dobry wybór.

Co jeszcze może pomóc w przypadku strony na WordPress?

wordpress, strona, blog
fot. pixabay.com

Na pewno wszelkie aktualizacje. Taki zabieg szybko wykonasz w panelu administracyjnym za pomocą kilku kliknięć. Przed tą czynnością warto jest zrobić kopie zapasową strony, oraz wszystkich plików z nią związanych.
Tyczy się to samo wszelakich wtyczek. Jeżeli są jakieś niepotrzebne, usuń je. Każda bowiem stanowi obciążenie dla serwera.

Aktualizacje są bardzo ważne z punktu widzenia odpowiedniego działania strony. Wszelkie niedogodności są na bieżąco usuwane, a sztab osób, pracuje nad tym, aby platforma WordPress cechowała się dużym bezpieczeństwem i szybkością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here