Torby papierowe – tani i skuteczny pomysł na reklamę i nie tylko

0
933
torba, papier, reklama, firma, ekologia
fot. pixabay.com

Ekologiczne produkty, które niegdyś mogliśmy dostać tylko w sklepach ze zdrową żywnością możemy obecnie kupić wszędzie. Chcąc zadbać o nasze zdrowie i planetę, powinniśmy korzystać ze wszystkich sposobów. Jednym z nich jest używanie torby papierowej zamiast tej plastikowej.

Zadbaj o swoich klientów

Rezygnując z foliowych toreb, na rzecz papierowych, stwarzasz swoim klientom możliwość zadbania o środowisko. Jest to pośrednia edukacja na temat zdrowszych wariantów. Osoby, które dokonają u Ciebie zakupów będą od teraz postrzegali Twoją firmę jako proekologiczną i taką której zależy na losie ludzkości i ziemi. To na pozór nic nie kosztujące działanie może przynieść Ci wiele korzyści, nie tylko wizerunkowe.

Torby papierowe, a torby foliowe – różnice

torba, papier, zakupy, prezent
fot. pixabay.com

Wahając się między stosowaniem tych dwóch produktów, najbardziej mogą przekonać nas poniższe argumenty. Tradycyjne plastikowe torebki przyzwyczaiły nas do regularnego korzystania z nich. Na szczęście ten trend minął już bezpowrotnie i coraz częściej w sklepach widujemy tendencje do korzystania z toreb plastikowych. Dlaczego tak się dzieje? Poniżej przedstawimy ważne różnice między produktami.

Torba papierowa

– rozkłada się średnio 3 miesiące,

– może być wykorzystana ponownie w ramach recyklingu,

– w zależności od modelu, może wytrzymać obciążenie nawet 15 kg,

– wyglądają bardzo estetycznie, nie pękają,

– wielokrotnego użytku

Torba foliowa

– rozkłada się średnio 800 lat,

często pękają, rozciągają się,

– średnie walory estetyczne,

– zazwyczaj jednorazowego użytku.

Torby papierowe a środowisko

Produkty tego typu są wykonane z materiałów przyjaznych środowisku. To między innymi makulatura czy eko kraft. Większość toreb tworzonych jest z recyklingu, lub posiadają certyfikaty, oznaczające że zostały stworzone z drewna, które pochodzi z lasów o zrównoważonej gospodarce leśnej. Wszelkie nadruki na torbach wykonywane są za pomocą farb wodnych, które są w pełni ekologiczne i nie szkodzą środowisku. Torby papierowe z nadrukiem również mogą być poddane recyklingowi.

Jak torby ekologiczne mogą wpłynąć na wizerunek Twojej firmy?

Wzrost świadomości ludzi na temat ekologii, powoduje sytuację, w której dążymy do działań proekologicznych, wszędzie gdzie jest to możliwe. Kupujemy energooszczędne żarówki, zużywamy mniej wody, segregujemy śmieci oraz wyłączamy wszystkie urządzenia elektroniczne z kontaktu, gdy ich nie używamy.

Wyborów, mających na celu ochronę środowiska, dokonujemy również w sklepach. Coraz więcej klientów decyduje się na korzystne działanie z punktu widzenia środowiska, używając reklamówek wielorazowego użytku. Sklepy opanowują torby papierowe i wszystko wskazuje na to, że będzie to trend następnych lat. Jeżeli więc jeszcze nie korzystasz w swojej firmie z tego rozwiązania, jak najszybciej musisz je wdrożyć, aby Twoja firma nie została w tyle. Z pewnością poprawi to wizerunek Twojego przedsiębiorstwa w oczach klientów.

Torba papierowa – tania reklama Twojej firmy

torba, papier, zakupy, prezent
fot. pixabay.com

Torebki papierowe z nadrukiem jest to prawdziwy hit w ostaniem czasie. Na tego typu torbie możemy umieścić dowolne logo, zdjęcie, grafikę czy slogan, który przyciągnie wzrok potencjalnych klientów.
Jest to bardzo tani sposób, na zapewnienie sobie dobrej reklamy. Nasza firma będzie kojarzona bowiem, z ekologicznym podejściem oraz dbaniem o losy środowiska i zdrowia ludzi. Torby papierowe wielokrotnego użytku są używane często w sklepach i galeriach handlowych, gdzie jest bardzo duże zagęszczenie ludzi. Sytuacja ta sprawia, ze wizerunek, który umieścimy na torbie może spotkać się ze wzrokiem tysiąca osób, nawet w jeden dzień i to wszystko za stosunkowo niewielką cenę. Korzystna sytuacja prawda?

Torby papierowe możesz wykorzystać również na różne gadżety, które dostają do Ciebie Twoi obecni klienci. Możesz umieścić w nich również broszury reklamowe. Będą również świetnym opakowaniem na prezenty okolicznościowe dla Twoich pracowników.

Torby papierowe – pozostałe zastosowania

Papierowe torby posiadają również inne zastosowania. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do przechowywania drobnych przedmiotów w szafkach czy szufladach. Mogą być opakowaniem na żywność, jak owoce, warzywa czy pieczywo.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here