Jaki uchwyt do telefonu wybrać aby nie żałować? Sprawdź

0
634
uchwyt nawigacja samochód
fot. pixabay.com

Nowe modele smartfonów to wielka szansa ale i wyzwanie dla producentów akcesoriów wszelkiego typu. Dzisiejsze telefony to wprost kombajny multimedialne, które zaskakują swoimi możliwościami. To urządzenia, które już dawno przestały być tylko centrum odbierania połączeń oraz wysyłania wiadomości tekstowych. Obecnie służą do odtwarzania muzyki, oglądania filmów lub jako nawigacja. Szczególnie ta ostatnia opcja jest pomocna kierowcom, którzy dużo podróżują. Jednak aby podróżowanie przy pomocy nawigacji w telefonie było komfortowe oraz bezpieczne, należy wyposażyć się w specjalny uchwyt, który nie zasłoni nam widoczności, a jednocześnie umożliwi śledzenie trasy.

Na rynku możemy spotkać bardzo duży wybór uchwytów samochodowych. Jest ich całe mnóstwo i możemy dosłownie wybierać z tysięcy modeli. Należy jednak pamiętać, że niskiej jakości sprzęt może spowodować zagrożenie wypadkiem podczas jazdy. Usunięcie się uchwytu może nas wystraszyć lub co gorsza, wpaść pod nogi, co może nieść za sobą przykre konsekwencje. Warto więc wybierać produkty sprawdzonych firm, ze średniej lub wyższej półki.

uchwyt nawigacja samochód
fot. pixabay.com

Wybór uchwytu powinien być więc przemyślany. Przedstawimy kilka czynników, które powinny wpłynąć, na Twoją decyzję o zakupie danego modelu. Zapraszamy

Uchwyt samochodowy na telefon – jaki powinien być?

Jakość wykonania, jest parametrem, na który powinniśmy zwrócić największą uwagę. Na nic nam piękny design czy dodatkowe funkcje, skoro materiał wykonania będzie złej jakości, a całość konstrukcji nie będzie dostosowana do ciężaru naszego smartfona. Należy pamiętać, że nowe telefony potrafią sporo ważyć, więc wątpliwej jakości uchwyty, mogą szybko pękać albo odklejać się od powierzchni pod naporem telefonu. Inwestycja w uchwyt do telefonu jest zazwyczaj długofalowa, nie warto więc oszczędzać na tym produkcie. Zaowocuje to z pewnością długoletnią współpracą i satysfakcjonującym działaniem.

Wymiar urządzenia i uchwytu samochodowego

Przed zakupem należy sprawdzić, czy uchwyt w ogóle obsłuży nasz smartfon. Niektóre są na tyle małe, że nie akceptują smartfonów powyżej 6 cali. Warto jest więc doczytać lub sprawdzić jak się ma sprawa, w danym przypadku. Dodatkowo, należy wziąć pod uwagę fakt wytrzymałości uchwytu. Musi on stale podtrzymywać nasz telefon, dobrze więc aby był wykonany w dobrej jakości. Kolejną sprawą, o której musimy pamiętać, to sprawdzenie czy dany uchwyt nie będzie nam ograniczał pola widzenia podczas jazdy.

Jakie typy uchwytów samochodowych wyróżniamy?

uchwyt nawigacja samochód
fot. pixabay.com

Szeroka oferta producentów wymaga od nas wyboru właściwego typu uchwytu. Mamy do wyboru kilka rozwiązań, dzięki którym na pewno wybierzemy te, które będzie nam akurat pasowało. Poniżej lista.

Uchwyty samochodowe na szybę z przyssawką

Klasyczne rozwiązanie, które najczęściej widujemy w samochodach. Jego popularność przypisuje się temu, że nawigacja jest blisko szyby, dzięki czemu nie musimy zbytnio odrywać wzroku od drogi, podczas jazdy samochodem. W razie potrzeby taki uchwyt bardzo łatwo zdemontować i zamontować ponownie.

Należy jednak wybierać modele z dobrej jakości przyssawką. To od niej głównie zależy stabilność. Przed montażem warto też dokładnie oczyścić powierzchnie.

Uchwyty samochodowe do kratki nawiewu

Na drugim miejscu mamy równie popularne uchwyty samochodowe do kratki nawiewu. Ich niewątpliwym plusem jest to, że w żaden sposób nie ograniczają pola widzenia. Osoba kierująca, ma bardzo łatwy dostęp do telefonu. Takie rozwiązanie łatwo się również montuje.

Nie wszystkie kratki jednak umożliwiają zastosowanie takiej wersji uchwytu w samochodzie. Minusem jest również to, że puszczając wentylację plecki telefonu mogą się przegrzewać. Dobrej jakości uchwyty mogą wytrzymać ciężar większych telefonów, lecz tanie modele kompletnie nie dają sobie z tym rady.

Uchwyty samochodowe magnetyczne

Tworzy je silny magnes i kulisty uchwyt. Nie mocujemy w żaden sposób smartfona, po prostu go przystawiamy, a wszystkim innym zajmuje się fizyka. Jest to pomysłowe rozwiązanie, lecz czy bezpieczne?

Telefony z plastikową obudową mogą słabo radzić sobie z przyczepieniem do takiego magnesu. Możliwe również są zakłócenia GPS.

Antypoślizgowa mata na deskę rozdzielczą

Będzie optymalnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają smartfony niewielkich gabarytów. Taki produkt możemy rozłożyć w każdym miejscu i nie jest on skomplikowany. Taka opcja z pewnością nie ogranicza widoczności.

Istnieje jednak ryzyko ześlizgnięcia się telefonów, szczególnie podczas gwałtownych skrętów czy hamowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here