Dochód pasywny – czym jest i dlaczego go potrzebujesz?

0
790
dochód pasywny, pieniądze, zarabianie
fot. pixabay.com

Dochód pasywny to najbardziej pożądana forma zarabiania pieniędzy. W końcu nie ma nic lepszego niż sytuacja, gdy pieniądze pracują dla nas, a nie odwrotnie. Każdy, kto posiada znaczną ilość gotówki, posiada zazwyczaj kilka źródeł dochodu. Bardzo często mówi się właśnie o 30 letnich emerytach, albo o ludziach, którzy śpią i zarabiają. Możliwe jest to dzięki zautomatyzowaniu dochodów. Jak to zrobić? Sprawdź kilka wskazówek.

Jak wygląda dochód pasywny?

Idea takiego sposobu zarobku opiera się o wypracowanie tzw. wolności finansowej, gdzie nie zachodzi potrzeba angażowania swojego czasu ani pracy, by pieniądze cały czas wpływały na nasze konto. Wystarczy, że raz na jakiś czas zainteresujemy się naszym biznesem. Czasami wolność finansową do końca życia można wypracować jednorazowo tworząc np. książkę, która okazuje się bestsellerem, czy aplikację na telefon. W dużym uproszczeniu dochód pasywny jest alternatywą pracy na etacie.

Dochód pasywny – przykłady

dochód pasywny, pieniądze, zarabianie
fot. pixabay.com

Dobrym przykładem takiego dochodu jest czerpanie zysków z odsetek na lokacie bankowej. Aby to było możliwe po prostu wpłacamy gotówkę na konto, a bank cyklicznie wypłaca nam odsetki z takiej lokaty. Jednak, żeby czerpać z tego wymierne korzyści musimy najpierw uzbierać naprawdę sporą ilość gotówki. Jednak stanowi to tylko przykład, o innych formach zarabiania pasywnego napiszemy w dalszej części artykułu.

Dochód pasywny – jak zacząć?

Wiele osób, które pracują na etacie i chcą w końcu zmienić swoją sytuację życiową, zadaje sobie pytanie – dochód pasywny, jak zacząć? Istnieją setki sposobów, aby zagwarantować sobie mniejsze lub większe cykliczne wypłaty. Nie możemy porównywać takiej formy zarobku, do pracy na etacie, gdzie siedzimy określoną ilość godzin w biurze. Dochód pasywny nierzadko wymaga poświęcenia określonej liczby dni, tygodni, miesięcy czy nawet lat, pracując nawet po kilkanaście godzin dziennie. Wszystko zależy od naszych predyspozycji i u każdego z nas sytuacja może być różna. Wszak można uzyskać dochód pasywny, inwestując 1-2 godziny dziennie swojej pracy.

Poniżej przedstawimy kilka wybranych sposobów na stworzenie dochodu pasywnego i krótką charakterystykę każdego z nich.

Zarabianie pasywne na programach partnerskich

dochód pasywny, pieniądze, zarabianie
fot. pixabay.com

Sprawdza się idealnie, jeżeli prowadzimy bloga, stronę internetową, czy fanpage, w których mamy dużo odwiedzających i osób aktywnych. Wstawiamy w artykuły bądź inne części strony linki do jakiegoś produktu. Podczas, gdy ktoś go kupi lub np. zarejestruje się z podanego przez nas adresu – otrzymujemy stosowną prowizję. Oczywiście uprzednio trzeba porozumieć się z daną firmą. Najlepiej żeby produkt, do którego odsyłamy był zbliżony do treści umieszczanej na naszej stronie, wszystko wtedy wygląda profesjonalnie i spójnie.

Zarabianie pasywne z reklam internetowych

Każda firma obecnie potrzebuje dobrej reklamy. Wystarczy, że posiadamy stronę internetową, konto na Instagramie lub Facebooku z pokaźną liczbą obserwujących czy kanał na YouTube. Wtedy możemy zaoferować reklamę danych produktów dużej firmie. Często one same się zgłaszają i proponują współpracę. Optymalnym rozwiązaniem są również Google Ads.

Zarabianie pasywne z książki lub ebooka

Zaletą takiego rozwiązania jest to, że piszemy raz, a zyski możemy czerpać przez całe lata. Stworzyć ebooka obecnie jest niezwykle prosto. Wartościowe treści zawsze znajdą swoich odbiorców, więc jeżeli jesteś ekspertem w jakieś dziedzinie, to polecamy tą formę zarobku.

Zarabianie pasywne inwestując w giełdę

Można również czerpać zyski z gry na giełdzie. Jest to jednak obszerny temat, gdzie trzeba mieć sporą wiedzę, aby nie stracić pieniędzy. Często zamrażamy swoje środki na dłuży czas, a pieniądze same pracują dla nas.

Dochód pasywny ze sprzedaży kursu online

Kursy internetowe w błyskawicznym tempie zyskują na popularności. Analogicznie do książek czy ebooków – stworzony raz, może przynieść Ci stałe źródło dochodów na długi czas. Potrzebna jest jednak tutaj duża promocja, aby przebić się przez gąszcz podobnych treści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here