Jak zarabiać na Facebooku – czy jest to możliwe?

0
864
facebook, zarabianie, social media
fot. pixabay.com

Facebook jest jedną z największych sieci społecznościowej na całym świecie. Cechuje go ponad miliardów użytkowników. Wiele osób, korzysta z niego codziennie. Wchodzimy tu aby integrować się ze znajomymi, dodawać interesujące nas treści, zdjęcia oraz tworzyć i przystępować do różnych wydarzeń.

Zazwyczaj wszędzie, gdzie do czynienia mamy z dużą ilością użytkowników, pojawia się szansa na zarobienie sporych pieniędzy. Istnieje mnóstwo sposób zarabiania w ten sposób, jednak nie każdy może o tym wiedzieć. Dla jednych Facebook to platforma rozrywkowa, dla innych natomiast źródło co miesięcznych dochodów. Jak zarabiać na Facebooku? Czy to jeszcze możliwe w 2021 roku?

Reklama dźwignią handlu

facebook, zarabianie, social media
fot. pixabay.com

Brzmi stare powiedzenie. Facebook to platforma z mnóstwem użytkowników. Dlaczego tego nie wykorzystać i nie zareklamować swojej firmy? Otóż niezależnie do tego czy prowadzimy warsztat, kawiarnie czy salon fryzjerski, Facebook to platforma, która w prosty sposób może pomóc nam dotrzeć do potencjalnych klientów. Wystarczy, że stworzymy fanpage i będziemy tworzyć ciekawe posty lub skorzystamy z reklam Facebooka.

Innym rozwiązaniem jest również przekierowywanie ruchu na własną stronę internetową.

Prowadzenie fanpage na Facebooku

Widujemy coraz więcej ogłoszeń, w których większe lub mniejsze firmy poszukują osób, które kompleksowo zajęłyby się prowadzeniem strony na tym portalu. Co prawda większe firmy przeważnie korzystają z usług agencji marketingowych, jednak mniejsze przedsiębiorstwa chętnie wybierają freelancerów. Ile można zarobić na prowadzeniu fanpage? Odpowiedź nie jest prosta i składa się na nią wiele czynników. Za prowadzenie jedne strony możemy zarobić ok. 300 złotych miesięcznie. Łatwo policzyć, że prowadząc kilka takich firm, możemy zarobić niemałe pieniądze.

Zarabianie na Facebooku – przenoszenie ruchu na stronę www

Platformę ta możesz również wykorzystać jako swoistą trampolinę do własnego bloga lub sklepu internetowego. Zbudować własne miejsce w sieci jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Możliwe jest to za pomocą portali typu WordPress, Blogger czy Wix.

Jeżeli masz chwytliwy pomysł i wiedze na dany temat i chciałbyś się tym podzielić możesz stworzyć bloga, z którego czerpać zyski możesz na wiele sposobów. Jeżeli uzbierasz już spory ruch na stronie, możesz włączyć reklamy Google AdSense, tworzyć artykuły sponsorowane, lub zarabiać na programach partnerskich. Możliwości jest naprawdę wiele.

Tworząc sklep internetowy sprawa jest prosta. Przekierowujesz potencjalnych klientów do swojej witryny, aby mogli zakupić dany produkt, którym są zainteresowani.

Programy partnerskie

Skoro jesteśmy przy tym temacie, omówmy go nieco szerzej. Można dołączyć do programów partnerskich, po czym sprzedawać ich produkty. Mogą to być różne rzeczy, najlepiej aby były powiązane z treścią Twojego bloga. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że nie musisz tworzyć sklepu internetowego i mieć żadnego towaru na stanie. Wystarczy, że umiesisz odpowiedni odnośnik do danego przedmiotu. Gdy osoba po kliknięciu w Twój link dokona zakupu, wtedy na Twoje konto spływa prowizja. Przykładami takich programów są Convertizer czy WebePartners.

Takie rozwiązanie z powodzeniem możesz również wprowadzić na swoim Fanpage, zarówno prywatnym jak i firmowym.

Współpraca z reklamodawcami i firmami

Posiadając popularne konto na Facebooku, firmy mogą nawet same zgłaszać się z ofertą współpracy. Jeżeli jednak nie robią tego jeszcze z jakiegoś powodu, sam możesz postawić ofertę na stół. Możesz promować strony, produkty czy zachęcać do korzystania z usług danych firm. Formy rozliczenia są różne. Możemy czerpać z tego korzyści finansowe, dostawać różne przedmioty czy darmowe usługi.
Należy jednak zaznaczyć, że taka forma zarobku nie jest mile widziana przez Facebooka. W praktyce jednak ciężko udowodnić, że działamy na czyjeś zlecenie i dostajemy za to wynagrodzenie.

Zarabianie na Facebooku czy zarabianie na Instagramie?

facebook, zarabianie, social media
fot. pixabay.com

Również Instagram umożliwia spore zarobki. Jest to spora konkurencja dla Facebooka, jednak wszystko zależy od specyfiki naszej branży i co mamy do zaoferowania. Starsze osoby raczej nie przesiadują na Instagramie, a swoją aktywność ujawniają tylko na Facebooku, gdzie możesz do nich dotrzeć. Instagram z kolei posiada dużo młodych i aktywnych użytkowników, co możesz wykorzystać w odpowiedni sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here