Jak zdobyć obserwujących na instragramie? Poradnik młodego influencera

0
757
instagram, obserwujący, popularność, social media
fot. pixabay.com

Instagram jest bardzo popularnym serwisem społecznościowym, który gromadzi miliony użytkowników. Służy on do publikacji zdjęć oraz filmów o przeróżnej tematyce. Jego powstanie nastąpiło w 2010 roku. Bardzo szybki wzrost popularności tego serwisu wzbudziło zainteresowanie Facebooka, co w późniejszym czasie zaowocowało kupnem platformy za bagatela miliard dolarów.

Charakterystyczną cechą tego miejsca jest kształt publikowanych zdjęć. Nawiązują one swoim wyglądem do tych, które możemy uzyskać z aparatów Polaroid.

Przez dostęp do aplikacji z najpopularniejszych systemów oraz możliwość prostego dzielenia się zdjęciami i filmami, Instagram skradł serca wielu użytkowników. Przed dodaniem pożądanego zdjęcia mamy możliwość jego opisu, dodania hashtagów oraz szybkiej obróbki za pomocą filtrów i innych funkcji.

Instagram to również miejsce gdzie dzielimy się swoimi przemyśleniami, troskami, nawiązujemy więzi oraz kontakty. To też świetne miejsce do zarabiania, za sprawą ogromnej ilości użytkowników.

Jak działa algorytm Instagrama?

instagram, obserwujący, popularność, social media
fot. pixabay.com

Wiele osób, które posiadają już konto w serwisie chciałoby zdobyć dużą popularność swoich postów. Aby było to możliwe, należy na samym początku poznać algorytmy Instagrama. Musimy dowiedzieć się, co tak naprawdę decyduje o dużym zasięgu wstawianych przez nas treści.

Algorytm Instagrama po pierwsze promuje treści, które są zgodne z naszymi zainteresowaniami. Dodatkowo, proponowane nam treści mają ścisły związek z interakcjami i działaniami, które podejmujemy.

Co jeszcze wpływa na popularność na Instagramie? Jak zdobyć obserwujących?

Po pierwsze kontent

Zanim zaczniemy szukać ryzykownych lub niesprawdzonych metod pozyskiwania obserwujących, wróćmy do korzeni Instagrama. Aby nasz profil był interesujący i znajdował coraz więcej odbiorców, musimy czymś zachęcić potencjalnych obserwujących. Chodzi oczywiście o kontent. Na nic duży wysiłek oraz wielkie zmagania o to, aby ktoś zagościł na naszym profilu, jeżeli nie będzie tam nic ciekawego i wartościowego z punktu widzenia użytkownika.

Warto więc na samym początku stworzyć materiały, które są pomocne, edukacyjne, umożliwiają rozrywkę, lub przedstawiają coś wartościowego dla potencjalnego obserwującego. Pamiętajmy o tym, że treść powinna być nade wszystko czytelna i jak najprostsza.

Dodawanie hashtagów

Hashtagi lub spolszczona wersja hasztagi, to darmowa reklama Twojego posta. Za pomocą hashtagów, które umieszczasz pod zdjęciami lub grafikami, jesteś w stanie dotrzeć do osób, które zainteresowane są zamieszczoną przez Ciebie tematyką. Idealna granica ich ilości przy jednym poście to od 12 do 18. Pierwsze połowa powinna głównie opisywać tematykę danej fotografii.

Istnieją dedykowane programy jak Photerloo, który pomoże nam w wyszukaniu odpowiednich hashtagów do danego pliku, który chcemy umieścić w serwisie.

Udzielanie się na innych profilach

Tego rodzaju aktywność wcale nie musi pochłaniać dużo czasu w ciągu dnia. Wystarczy, że na bieżąco będziesz obserwował konta, które są zbliżone tematyką do Twojego i komentował posty. Możesz zaczynać również różne tematy czy dyskusje, dzięki temu użytkownicy mogą postrzegać Cię jako eksperta w danej dziedzinie, dzięki czemu zdobędziesz nowych obserwujących.

Regularność postów

Bardzo ważna z punktu widzenia Instagrama jest regularność i częstotliwość Twoich postów. Platforma ta wprost uwielbia aktywnych użytkowników, którzy udostępniają dużo wysokiej jakości treści. Taki profil bardzo łatwo zdobędzie sporą ilość fanów.

Szybkie sposoby na pozyskanie obserwujących na Instagramie

instagram, obserwujący, popularność, social media
fot. pixabay.com

Na koniec podzielimy się dwoma szybkimi sposobami na pozyskanie obserwujących.

Pierwszym z nich jest wyszukanie oryginalnego profilu Instagrama. Zaczynamy obserwować to konto, po jakimś czasie je usuwając. Powtarzamy taką czynność kilka razy dziennie przez jakiś czas. Za każdym razem, na naszym koncie powinno pojawić się kilku obserwujących. Możemy wykorzystać do tego oczywiście inne, duże konta.

Drugim sposobem jest lajkowanie oraz komentowanie profili znanych osób. Szczególnie po wstawieniu nietuzinkowego, czy przyciągającego uwagę, możemy zyskać dzięki temu obserwujących.

Instagram to świetnie miejsce nie tylko do zapewniania sobie rozrywki, lecz również do zarabiania pieniędzy, za sprawą dużej ilości użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here