Dieta pudełkowa – czy warto po nią sięgnąć?

0
607
dieta pudełkowa catering
fot. pixabay.com

Każdy organizm potrzebuje paliwa w postaci jedzenia. To jak dobrze będziemy się czuli oraz poziom naszej tkanki tłuszczowej głównie zależy od diety, którą stosujemy. Należy zaznaczyć na wstępie, że słowo „dieta” to nic innego jak codzienny sposób żywienia.
Obserwujemy coraz większe zainteresowanie zdrowym stylem życia. Zaczynamy dbać o wygląd i zdrowie. Najlepszym sposobem, aby pielęgnować oba te czynniki, jest właśnie dobieranie odpowiednich produktów, które lądują w naszym brzuchu. Istotna jest również ich ilość, ponieważ przejadanie się nawet najzdrowszymi produktami, może zakończyć się otyłością.

Przygotowywanie zdrowych posiłków bez wątpienia jest bardzo czasochłonne. Aby przygotować ok. 5 posiłków dziennie, musimy się bardzo nagimnastykować, nie tylko w markecie, nabywając odpowiednie produkty, lecz też w kuchni, podczas tworzenia posiłków.

dieta pudełkowa catering
fot. pixabay.com

Alternatywą jest coraz bardziej ciesząca się uznaniem dieta pudełkowa. Jest to zdrowy catering, który dostarczany jest codziennie pod nasze drzwi. Czy warto skorzystać z diety pudełkowej? Poniżej znajdziesz odpowiedź.

Na czym polega dieta pudełkowa?

Takie rozwiązanie, polega na zamówieniu przez nas określonych posiłków z dowozem do domu. Są one przygotowane specjalnie dla nas, zgodnie z indywidualnymi wymogami. Taka sytuacja niewątpliwie odciąża nas ze wszelkich trosk i zmartwień o pustą lodówkę.
Otrzymujemy rację żywnościowe, zgodne z zadeklarowanym zapotrzebowaniem na kalorie oraz składniki odżywcze. Poszczególne firmy, zajmujące się cateringiem, mają również w ofercie, najbardziej popularne diety, z pewnością więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Cały zamówiony zestaw jest dostarczany pod nasze drzwi w godzinach porannych lub wieczornych, dnia poprzedniego. W zależności od zamówienia dostajemy np. 3 lub 5 posiłków. Ta druga opcja, umożliwia nam spożywanie zawartości pudełek w odstępie ok. 3 godzin.

Dzięki takiej opcji, jesteśmy w stanie jeść codziennie tyle, ile potrzebujemy, w zależności od celu. Może nim być utrata wagi, lub przybranie masy mięśniowej, w tym celu najczęściej sięga się po opcję wysokobiałkową. Możemy również chcieć utrzymać aktualną wagę, lecz z powodu braku czasu nie mamy opcji przygotowywać odpowiednich posiłków. Z tego względu możemy zdecydować się na catering, wprost pod nasze drzwi.

Należy również pamiętać, że taka zmiana, szczególnie w początkowej fazie, może spotykać się z oporem ze strony naszego organizmu. Zmiana nawyków żywieniowych to dość trudna kwestia i miejmy na uwadze fakt, że ważnym czynnikiem jest systematyczność.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Popularność tego rodzaju cateringu nie jest kwestią przypadku. Korzystanie z diety pudełkowej ma szereg zalet. Większość z nich zostały już wymienione, postaramy się jednak przybliżyć pozostałe. Firm zajmujących się taką formą tworzenia i dostarczania żywności jest na rynku coraz więcej. Możemy je znaleźć już w każdym mieście. Takie posiłki, przestały być już zarezerwowane dla osób, które wymagają specjalnego żywienia, ze względu np. na problemy zdrowotne, lub dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Dieta pudełkowa to bardzo duża oszczędność czasu. Wykupując ją, możesz cieszyć się zaoszczędzonymi godzinami, spędzonymi w kuchni oraz marketach. Możesz przeznaczyć go na swoje ulubione przyjemności.

dieta pudełkowa catering
fot. pixabay.com

Spośród innych zalet takiej formy żywienia, wymieniamy jeszcze ze pewnością wielką różnorodność w oferowanych przez firmy dietach. Niezależnie od tego czy jesteśmy diabetykami, borykamy się z problemami żołądkowymi czy innymi dolegliwościami, znajdziemy dietę dopasowaną do swoich potrzeb. Bardzo istotnym faktem jest, że można ustalić posiłki wedle swoich preferencji. Jeżeli np. nie lubimy ryb lub jajek, możemy wykluczyć je z listy, informując o tym firmę przed przygotowaniem jadłospisu. Możemy również wybierać w dietach bez nabiału, bezglutenowych, wegetariańskich czy tych o niskim indeksie glikemicznym.

Drugim powodem, dla którego warto postawić na catering dietetyczny jest fakt, że możemy zmieniać adresy dostawy posiłków. Jest to wygodna forma, jeżeli często podróżujemy między miastami, czy zmieniamy lokalizacje. Należy jednak uwzględnić, że taką opcję posiadają tylko firmy które mają swoje oddziały w wielu miastach.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here