Czym kierować się wybierając golarki elektryczne? Podpowiadamy

0
819
golarka golenie trymer
fot. pixabay.com

Ze względu na fakt, coraz większej dbałości o urodę przez mężczyzn, dużą popularnością cieszą się ostatnimi czasy golarki elektryczne. Umożliwiają one utrzymanie higieny oraz dbanie o atrakcyjny, świeży wygląd. Współczesne golarki to nie tylko urządzenia pozwalające zgolić cały zarost. Pozwalają również na stylizacje i przycinanie włosków na twarzy, co staje się nieodłącznym elementem dnia codziennego panów, którzy posiadają brodę.

Przy wyborze odpowiedniej golarki męskiej, warto zwrócić uwagę na system tnący (golarki głowicowe i foliowe) i sposób zasilania ( bezprzewodowe, przewodowe). Istotnym czynnikiem są również dodatkowe funkcje, których ze względu na szybki postęp technologiczny, jest coraz więcej.

Golarka męska foliowa czy głowicowa?

Wybór idealnego urządzenia, zależy głównie od naszych indywidualnych preferencji. Gdy posiadamy twardy, trudny do golenia zarost, niewątpliwie lepszym wyborem będą golarki głowicowe lub te z potrójnym systemem folii tnących. Takie golarki pozwalają również na bardziej precyzyjne golenie.

golarka golenie trymer
fot. pixabay.com

Golarki z folią tnąca pozwalają na większy komfort podczas golenia, jednak w tym wypadku, na tą czynność, będziemy musieli poświęcić trochę więcej czasu. Golarka foliowa to idealny wybór dla osób, które posiadają rzadkie owłosienie, a ich skóra jest wrażliwa na wszelkie czynniki zewnętrzne.

Gdy posiadamy bujne owłosienie, trudne go golenia, dobrym wyjściem jest golarka rotacyjna.

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wybierania golarki?

Kupno golarki to czynność, którą wykonujemy z myślą o latach wspólnej egzystencji z produktem. Dlatego też musi być przemyślany i poprzedzony odpowiednim poszukiwaniem. Przed wybraniem odpowiedniego urządzenia, warto skupić się na poszczególnych parametrach produktu. Są to:

Sposób zasilania – jak większość elektronicznych urządzeń na rynku, możemy spotkać je w wersji bezprzewodowej oraz zasilanej sieciowo. Jeżeli będziemy korzystali z golarki w różnych miejscach i często będzie towarzyszem naszych podróży, to bez wątpienia powinniśmy wybrać wersję z akumulatorem. Taki rodzaj golarek znajdziemy zarówno w wersji głowicowej jak i foliowej.

System golący – jak wcześniej wspomnieliśmy, możemy wyróżnić dwa systemu golące: foliowy i głowicowy. Te pierwsze wyposażone są w długie i wąskie ostrza, które pokryte są folią, co wpływa na większy komfort, lecz mniejszą precyzje golenia. Golarki głowicowe, posiadają ruchomą główkę, co sprawia, że dopasowują się do twarzy.

Sposób golenia – na rynku, możemy zaopatrzyć się w golarki, które dają możliwość golenia „na mokro” i „na sucho”. Warto mieć opcję wyboru, także zachęcamy do kupna urządzenia, która posiada obie opcję.

Czas pracy i ładowania – bardzo ważnym czynnikiem jest to, ile dane urządzenie wytrzyma na jednym ładowaniu baterii i ile zajmuje całkowite naładowanie jego akumulatora. W przypadku golarek bezprzewodowych, ten problem nie istnieje.

Dodatkowe funkcje – nowoczesne golarki posiadają przydatne funkcję, jak np. trymer. Dzięki temu możliwe jest formowanie zarostu oraz jego przycinanie. Dodatkowe opcję najlepszych urządzeń na rynku to system unoszenia zarostu, wskaźnik baterii i zużycia głowic.

Dla mężczyzn z dużym zarostem, koniecznością jest więc zakup golarki z trymerem, w celu regulowania długości zarostu. O tym, która golarka będzie lepsza, decyduje przede wszystkim jej jakość. Warto więc wybierać sprzęt, od sprawdzonych producentów, które nierzadko swoje kosztuje.

golarka golenie trymer
fot. pixabay.com

Podczas wyboru właściwego urządzenia, powinniśmy też skupić się na czasie pracy tego urządzenia, gdyż nie ma nic bardziej irytującego, niż sięgnięcie po urządzenie z zamiarem ogolenia się, gdy już jesteśmy spóźnieni, a ono nie działa, gdyż jest rozładowane. Na szczęście popularne urządzenia tego typu, posiadają sporej wielkości baterie, które umożliwiają długą pracę na jednym ładowaniu. Może być to nawet 8 godzin.

Nie bez znaczenia jest również ilość ostrzy i ich rozmieszczenie. Powinniśmy dobrać golarkę, uwzględniając przede wszystkim nasz typ skóry oraz owłosienie. Warto dopasować funkcjonalność golarki wedle swoich oczekiwań.

Po goleniu, warto po sobie posprzątać. W tym celu można skorzystać z nowoczesnych odkurzaczy bezprzewodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here