Ładowarka sieciowa – czym kierować się przy zakupie?

0
733
ładowarka smartfon telefon
fot. pixabay.com

Ładowarki do telefonów, pełnią funkcję niezbędnych akcesoriów w XXI wieku. To bardzo potrzebne przedmiot, codziennego użytku, który umożliwia nam prawidłowe działanie naszych smartfonów. Dzisiejsze telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Nie tylko korzystamy z nich po to, aby nawiązywać czy odbierać połączenia. Coraz częściej oglądamy na nich filmy, odtwarzamy muzykę oraz przeglądamy różne treści w internecie.

To wszystko sprawia, że współczesne urządzenia mobilne, muszą wykazywać się coraz większymi bateriami. Sprawę komplikuje fakt, że sprzęty elektroniczne posiadają wielkie ekrany, które bardzo szybko potrafią doprowadzić akumulator do rozładowania.

Nie łudźmy się, nikt z nas nie lubi zostawiać telefonu do ładowania przez dłuższy czas. Jest to dość irytujące, tym bardziej, że nie zalecane jest używanie telefonu podczas tej czynności. Wpływa to na pogorszenie pracy baterii oraz w skrajnych przypadkach może doprowadzić do przegrzania telefonu lub zwarcia.

ładowarka smartfon telefon
fot. pixabay.com

Ciekawym faktem jest to, że producenci często z pewnych przyczyn nie dodają ładowarek do telefonów, wykorzystujących ich pełen potencjał. Oznacza to, że zazwyczaj mamy możliwość podładowania naszego smartfona o wiele szybciej. W tym celu, powinniśmy wybrać odpowiednią ładowarkę, kierując się pewnymi parametrami, które umówimy poniżej. Jak wybrać ładowarkę sieciową do telefonu? Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami.

Ładowarka do telefonu – jak wybrać?

Kupując samochód, interesujemy się nie tylko jego designem, lecz to ile ma koni mechanicznych. Nie inaczej jest w przypadku wyboru odpowiedniej ładowarki do telefonu. Podstawowym czynnikiem, aby móc cieszyć się z szybkiego ładowania smartfona jest zapoznanie się z mocą danego akcesorium. To ten parametr, w dłużej mierze będzie odpowiadał za to, w jakim okresie czasu, nasze urządzenie zostanie naładowane do 100 %. Składowe mocy produkty to napięcie (V) oraz natężenie (A). Poniżej umówimy obydwie opcje.

Napięcie (V) – standardowo, przyjęło się, że jest to wartość 5 V. Jeżeli jednak marzymy o szybszym ładowaniu, powinniśmy wybierać produkty, które oferują o wiele większą wartość tego parametru.

Natężenie (A) – to wartość, która określna intensywność przepływu prądu. Im większy jest ten współczynnik, tym szansa na szybsze naładowanie naszego smartfona rośnie. Możemy posłużyć się tutaj przykładem.

Kupując ładowarkę o napięciu 5 V i natężeniu 2 A, naładujemy dwukrotnie szybciej nasze urządzenie, niż w przypadku powtórzenia tej czynności za pomocą ładowarki o parametrach 5 V i 1 A.

Ładowarka do odpowiedniego modelu telefonu

Ładowarki do telefonów są dosyć uniwersalnym rozwiązaniem. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ładowarki innych marek, będzie pasowała do naszego telefonu. Różnica zazwyczaj polega na szybkości w ładowaniu.

Podczas, gdy chcemy wybrać szybką ładowarkę do telefonu, pierwsze co musimy zrobić, to określić parametry, które obsługuje nasze urządzenie. Zrobimy to w prosty sposób sięgając do informacji, które zamieszczone są w internecie. Gdy wiemy, jakie maksymalne napięcie i natężenie możemy zastosować podczas ładowaniu, sprawa jest prosta. Dobieramy ładowarkę na tej podstawie.

To nie wszystko. Medium między ładowarką, a telefonem, jest również kabel. On również jest zamieszany tą procedurę i musi być odpowiedni. Powinien być przystosowany do obsługi napięcia i natężenia, jakie oferuje wtyczka.

Producenci często dołączają już optymalny przewód w zestawie. Najczęściej z kilkoma końcówkami, które pasują do różnych urządzeń, poszczególnych producentów. Gdy jednak chcemy korzystać własnego kabla, musimy pamiętać o powyższej kwestii.

Nie możemy dopuścić do sytuacji, gdzie zakupimy ładowarkę o natężenie 2 A, a kabel będzie miał 1 A. Nie wykorzystamy wtedy w pełni potencjału urządzenia, a nasz telefon może ładować się jak zwykle.

Ładowarka do telefonu – ile ma gniazd?

ładowarka smartfon telefon
fot. pixabay.com

Kolejnym, istotnym parametrem, szczególnie z punktu widzenia osób, które chcą ładować więcej niż jedno urządzenie w tym samy czasie, jest to ile posiada gniazd. Wysokiej jakości produkty, zazwyczaj posiadają ich 2 lub więcej. Należy jednak pamiętać, że podpinając np. 2 urządzenia do sprzętu o napięciu 5 A, rozkłada się ono równomiernie. Liczmy się wtedy z nieco wolniejszym ładowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here