Komoda do salonu jak wybrać? Zobacz zasady

0
758
komoda, salon, szuflady
fot. pixabay.com

Komoda do salonu to niezwykle praktyczny mebel. Jego prosta konstrukcja w prostokątnej bryle, łączy kilka funkcji. Nie odznacza się jedynie pięknym designem, lecz pozwala przechowywać różne akcesoria czy elementy garderoby lub inne tekstylia. Górna powierzchnia komody, może służyć jako podstawa powierzchni dekoracyjnej, dla różnych pamiątek rodzinnych lub zdjęć.

Komoda do salonu – jak wybrać?

Ten mebel, jest świetnym rozwiązaniem, podczas gdy szukamy eleganckiego wariantu, który będzie godnie reprezentował nasz salon. Niestety nie sprawdzi się we wszystkich pomieszczeniach. Ze względu na wysuwane szuflady oraz jej kształt, mała powierzchnia może uniemożliwić urządzenie wnętrza przy pomocy tego mebla.

komoda, salon, szuflady
fot. pixabay.com

Na szczęście współczesne salony meblowe, zarówno te, działające stacjonarnie jak i online, oferują nam bogactwo wyboru. Spośród tysięcy artykułów możemy wybrać ten odpowiedni. Komody do salonu różnią się od siebie przede wszystkich materiałem wykonania, rozmiarami, bryłami, proporcjami oraz detalami, jak nogi, okucia czy zdobnictwo. Sytuacja ta sprawia, że z pewnością znajdziemy mebel, który spełni nasze, nawet najbardziej wygórowane oczekiwania.

Jaka jest rola komody w salonie?

Podczas, gdy decydujemy się na zakup komody, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się, jaką role ma ona spełniać w naszym domu. Współczesna architektura wręcz narzuca meblom nie tylko fakt pięknej stylistyki, lecz też przykłada wagę do funkcjonalności. Aby iść z duchem czasu, powinniśmy więc wybrać mebel, który nie tylko będzie wyglądał, ale też spełniał istotną rolę.

Wygląd komody, nie powinien zanadto, wyróżniać jej spośród innych komponentów. Ma on wręcz nawiązywać do pozostałych, większych mebli w pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem są komody z pełnymi frontami, lecz te ze szklanymi witrynami, potrafią stanowić piękny i elegancki dodatek do salonu, gdzie wyeksponujemy wartościowe dla nasz rzeczy.

W niektórych przypadkach, zależy nam przede wszystkim na tym, żeby komoda była meblem dekoracyjnym. Producenci pomyśleli i o tych grupach odbiorców, tworząc designerskie i nie typowe komody. Charakteryzują się często niestandardowymi kształtami, dwukolorowymi frontami czy asymetrycznym układem drzwiczek i szuflad. Takie rozwiązanie jest nie tylko praktyczne, lecz też przykuwa wzrok i staje się istotnym elementem aranżacji pomieszczenia.

Komoda do salonu – czym się kierować przy wyborze?

Po pierwsze powinniśmy skupić się na stylu, w którym urządzamy pomieszczenie. Jeżeli jest to styl nowoczesny, dobrze by było żeby komoda do salony była w minimalistycznym stylu, w klasycznej kolorystyce. Takie rozwiązania są niezwykle uniwersalne i świetnie wpasują się w ramy obecnej mody. Dobrym rozwiązaniem są również komody drewniane. Meble z tego materiału są niezwykle eleganckie, trwałe oraz uniwersalne. Będą więc doskonałym wyborem do wnętrz nowoczesnych. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż komoda musi pasować lub w jakiś sposób nawiązywać, do pozostałych mebli w danym wnętrzu.

Gdy zaczynamy aranżować pomieszczenie od samego początku, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wybranie spójnej, jednolitej wersji. Można wybrać jeden, konkretny styl mebli, dzięki czemu na pewno unikniemy nieścisłości i niedociągnięć w późniejszym czasie.

Oczywiście ile osób, tyle rozwiązań, dlatego też komody do salonu w stylu loftowym czy skandynawskim będą się od siebie znacznie różniły. Każdy design wymaga indywidualnych rozwiązań.

Komoda do salonu – jaki rozmiar?

Gdy wybór odpowiedniego designu mamy już za sobą, pora określić odpowiedni rozmiar komody. W tym celu, powinniśmy dokładnie zmierzyć wolną przestrzeń, uwzględniając to, że mebel ten ma wysuwane szuflady, czy otwierane drzwiczki. Na tej podstawie właśnie, powinniśmy wyruszyć w poszukiwaniu idealnej komody do salonu.

Kolor i cechy dodatkowe komody
komoda, salon, szuflady
fot. pixabay.com

Po wybraniu designu i wymiarów komody, czas na ostatnie, ważne parametry. Musimy dobrać odpowiedni kolor tego mebla. Tu sprawa jest dość indywidualna. Najbardziej popularnym rozwiązaniem w ostatnim czasie są białe komody. Można jednak wybrać komody w odcieniu drewna, w klasycznych kolorach jak beż, czy kilkukolorowe.

Współczesne komody, oferują klientom również nowoczesne rozwiązania jak dodatkowa szyba, czy oświetlenie LED. Takie rozwiązania świetnie się prezentują i z pewnością wpasują się w ramy nowoczesnego stylu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here