Komoda w sypialni? Sprawdź jak ją wkomponować

0
1128
komoda sypialnia
fot. pixabay.com

Każda sypialnia, oprócz łóżka i nocnych szafek, zasługuje na dobór odpowiedniego mebla, który pozwala na przechowywanie pościeli na zmianę, drobnych akcesoriów czy elementów garderoby. Taką role często spełniają szafki i szafy. Obecnie jednak, tę funkcję przypisuje się coraz częściej komodom. Odpowiednie ich zastosowanie, powoduje że wyglądają one zgrabnie i lekko. Stanowią nie tylko piękny element dekoracyjny, lecz też pełnią bardzo ważne funkcje. Na co zwrócić uwagę szukając komody do sypialni?

Komoda do sypialni – jaką wybrać?

komoda sypialnia
fot. pixabay.com

Sypialnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy zazwyczaj czas pełen relaksu. Powinna kojarzyć się więc z ostoją oazy i spokoju. Pod tym kątem właśnie powinniśmy wybierać meble do tego pomieszczenia. Całość powinna tworzyć, elegancki lecz bardzo przytulny kącik. Poszukując mebli do tego wnętrza, skupiamy się głównie na łóżku. Wszak jest ono centralnym punktem aranżacji. Zaraz potem jest zwykle szafa. Kolejnym elementem, często jest właśnie komoda do sypialni. To ona służy do przechowywania pościeli, drobnym przedmiotów oraz ubrań. Jej górna powierzchnia może stwarzać miejsce na dekorację lub rodzinne zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że musi być ona spójna z resztą komponentów w pomieszczeniu. Powinna stanowić dodatek, nie główny atrybut sypialni.

Komoda do sypialni – jaki rozmiar?

Producenci mebli oferują nam obecnie bardzo szeroki wybór komód. Możemy wybierać spośród niezliczonych modeli. Na stronie internetowego sklepu meblowego Edinos.pl znaleźć można najnowszą kolekcję komód przeznaczonych do sypialni w bogatej gamie kolorystycznej. Znajdziemy komody o różnych pojemnościach, kształtach, formach. Mogą mieć asymetryczne lub klasyczne drzwiczki czy szuflady. Większa komoda to z pewnością bardzo przydatne rozwiązanie. Wolne miejsce zawsze w domu jest na wagę złota, więc bardzo dobrze jest, jeżeli możemy sobie pozwolić na zakup takiego mebla. Jednak nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością miejsca na tak duże meble.
Zakup wielkiej komody do małego pomieszczenia mija się z celem. W celu wybrania najlepszej komody do sypialni, powinniśmy najpierw dokładnie zmierzyć, ile miejsca możemy przeznaczyć na ten mebel. Nasze obliczenia, muszą zawierać również fakt otwierania drzwiczek oraz szuflad w komodzie.

Przed zakupem, warto określić, co tak naprawdę będziemy przechowywać w komodzie. Będzie to bardzo pomocna informacja, gdyż na jej podstawie możemy wstępnie oszacować gabaryty komody, dostosowane do naszych potrzeb. Spośród rzeczy, które najczęściej trzymamy w tym meblu wymieniamy pościel, elementy garderoby oraz inne tekstylia jak obrusy, ręczniki itp. Jeżeli chcemy przechowywać większe rzeczy, jak dodatkowe kołdry, musimy wybrać głębsze rozwiązanie. Szeroka komoda przyda nam się, szczególnie jeżeli chcemy przechowywać w niej ubrania.

Komoda do sypialni – jaki materiał wybrać?

Najbardziej polecanym materiałem jest oczywiście drewno. Meble z tego materiału są niezwykle eleganckie i za sprawą swojej uniwersalności, wpasują się w ramy niemal każdego pomieszczenia. Komody z drewna będą idealne zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Drewno jest bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia i z pewnością meble wykonane z tego składnika, posłużą wiele lat. Do minusów takiego rozwiązania często zaliczamy cenę.

Jeżeli poszukujemy tańszych alternatyw, z pomocą przychodzą meble z płyty wiórowej MDF i podobne materiały. To mniej kosztowny wariant, który swoim wyglądałem bardzo przypomina oryginalne meble drewniane.

Na rynku możemy znaleźć również komody do sypialni z metalu, tworzywa sztucznego, a nawet szkła. Wybór odpowiedniego materiału, zależy tylko i wyłączenie od naszych preferencji.

Komody do sypialni dopasowane do stylu wnętrza

komoda sypialnia
fot. pixabay.com

Niezależnie od tego, czy tworzymy dopiero aranżacje pomieszczenia, czy pragniemy tylko dokupić komodę do sypialni, musimy sprawić, aby całość była jednolita i spójna. W zależności od tego, w jakim stylu urządzona jest miejsce, w którym śpimy, musimy dobrać odpowiednią bieliźniarkę.

Zazwyczaj dobiera się ją tak, aby pasowała do innych komponentów we wnętrzu. Na przykład kupując komodę do sypialni w nowoczesnym stylu, powinniśmy skupić się na wyborze minimalistycznego mebla, w klasycznym, stonowanym kolorze.

Drewniane łóżko, będzie raczej wymagało zastosowania komody wykonanej z tego samego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here