Jakie mieszkania trudno sprzedać? Sprawdź

0
709
mieszkanie dom sprzedaż
fot. pixabay.com

Sprzedaż mieszkania to dosyć czasochłonna i skomplikowana procedura. To wyzwanie szczególnie dla osób, które nie posiadają żadnej wiedzy w tym temacie. Pomocne w takiej sytuacji są biura nieruchomości, które pomagają w całym procesie. Sprzedaż mieszkania często trwa dłuższy okres, czasem są to tygodnie, czasem miesiące, a nawet lata. Dzisiaj umówimy temat mieszkań, które z jakiegoś powodu nie mogą znaleźć nowego właściciela. Dlaczego są takie miejsca i jak sobie z tym poradzić?

Sprzedaż mieszkania tylko na pozór wygląda na łatwą czynność. Wystarczy, że wstawimy ogłoszenie okraszone zdjęciami i opisem, na odpowiedni portal ogłoszeniowy i telefony będą urywały się, jeden za drugim. Niestety ze względu na bardzo dużą konkurencję, wyróżnienie swojego ogłoszenia jest niezwykle trudnym wyzwaniem. Przyciągnięcie potencjalnego klienta, do odwiedzenia naszej posiadłości nie jest łatwym zadaniem. Jednak jest kilka czynników, które mogą pomóc w zachęceniu do odwiedzenia lokum i do jego zakupu.

Dlaczego nie mogę sprzedać mieszkania? Cena nieruchomości

mieszkanie klucz drzwi sprzedaż
fot. pixabay.com

Zaczniemy od pierwszego, najważniejszego czynnika, jakim jest oczywiście cena. Często jako sprzedający, nie bierzemy pod uwagę sytuacji panującej na rynku, a wartość naszego mieszania, określa wartość sentymentalna. Jeżeli chcemy zobaczyć, czy mieszkanie które sprzedajemy warte jest tyle, na ile je wyceniliśmy, warto porównać je z innymi, podobnymi nieruchomościami w tej samej okolicy. Spoglądając na oferty podobnych mieszkań, stwierdzimy, czy nasza cena jest odpowiednia, czy wygórowana.

Dlaczego nie mogę sprzedać mieszkania? Kwestie prawne

Nierzadko zdarza się sytuacja, gdzie istnieją prawne przeciwskazania lub nieścisłości podczas zamiaru sprzedaży nieruchomości. Dochodzi wtedy do sytuacji, w którym różne procesy mogą się toczyć w nieskończoność, tak samo jak sprzedaż naszego mieszania. Warto więc na samym początku, jeszcze przed wystawieniem przedmiotu na sprzedaż, upewnić się, że nie mamy żadnych formalnych niedociągnięć. Księga wieczysta jest źródłem informacji na temat wszelkich nieścisłości, które powinniśmy jak najszybciej załatwić.

Gdy będą tam jakieś podejrzane wpisy, potencjalni kupujący bardzo szybko mogą się zniechęcić

Dlaczego nie mogę sprzedać mieszkania? Brak zgody współwłaściciela na sprzedaż

Często możemy spotkać się z sytuacją, gdzie jeden ze współwłaścicieli pragnie sprzedać mieszkanie. Do sprzedaży niestety, potrzebna jest zgoda obu właścicieli. Dotyczy to nie tylko małżonków, lecz też osób niespokrewnionych. Niezależnie od tego, ilu jest współwłaścicieli, wystarczy sprzeciw jednego, aby nie mogło dojść do sprzedaży danej nieruchomości.

Warto więc przed zamiarem sprzedaży uzgodnić wszelkie kwestie i wyjaśnić wszystkie spory.

Dlaczego nie mogę sprzedać mieszkania? Mieszkanie nieprzygotowane do sprzedaży

Przechodzimy do najbardziej popularnego i popełnianego błędu, wśród wszystkich, którzy planują sprzedaż swoich 4 kątów. Jest to oczywiście niewłaściwie przygotowanie oferty oraz mieszkania, które wręcz odstrasza.

Zacznijmy od ogłoszenia. Powinno być ono bardzo dobrze skonstruowane, gdyż jest to swoista wizytówka miejsca, do którego klient może się udać. To jak będzie stworzone, w głównej mierze będzie decydowało, czy potencjalny nabywca uda się do danego miejsca, czy też zrezygnuje.

Po pierwsze powinniśmy zadbać o odpowiedni opis. Musi oczywiście zawierać podstawowe informację jak metraż mieszkania, czy jego lokalizacje. Obok podstawowych informacji, powinny znaleźć się również te, na temat ciekawych i użytecznych miejsc niedaleko nieruchomości i wszystkie ważne szczegóły, które mogą być istotne dla klientów.

Drugą kwestią są zdjęcia. Przeglądając amatorskie ogłoszenia, możemy dokładnie zobaczyć o co chodzi. Większość takich ofert zawiera złej jakości zdjęcia, ciemne, poruszone. Nie przedstawiają one mieszkania w dobrym świetle. Mimo, że może to być bardzo atrakcyjna nieruchomość, wątpliwe jest to, że ktoś będzie chciał ją w ogóle zobaczyć.

mieszkanie dom sprzedaż
fot. pixabay.com

Ostatnią kwestią jest odpowiednie przygotowanie mieszkania do wizyty potencjalnych nabywców. Odstające gniazdko, lub spalona żarówka, to elementy, które możemy wymienić bardzo niskim kosztem, a mają bardzo duży wpływ na postrzeganie przez klientów. Czasami może być potrzebny mały remont. Mieszkanie powinno być czyste, pachnące i sprawiać wrażenie bardzo przytulnego. Pomocne triki można znaleźć stosując się do zasad Home Stagingu.

Warto pamiętać o tym, że jeżeli nie czujemy się na siłach, warto skorzystać z oferty biur nieruchomości, którzy zajmą się wszystkimi kwestiami, od stworzenia ogłoszenia, przez prezentacje nieruchomości klientom, po dopełnienie wszystkich formalności przy sprzedaży mieszkania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here