Jaki powerbank wybrać? Czym kierować się przy wyborze? Polecane powerbanki

0
750
powerbank ładowarka ładowanie
fot. pixabay.com

Powerbank to w skrócie wielka bateria, która pomoże Ci w komfortowym naładowaniu Twojego urządzenia mobilnego gdziekolwiek jesteś. Jest bardzo przydatny podczas podróży, ale i w trakcie codziennego życia. Współczesne telefony z dużymi ekranami zużywają sporo energii, a baterii zabraknąć może nam w najmniej oczekiwanym momencie. Odpowiednie powerbanki, są w stanie ładować większe urządzenia jak laptop. Szeroka oferta na rynku sprawia, że każdy może wybrać coś dla siebie.

No dobrze, lecz czym kierować się kupując powerbank? Poniżej przedstawimy kilka parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę.

Jaki powerbank wybrać?

powerbank ładowarka ładowanie
fot. pixabay.com

Najczęściej używamy go do ładowania smartfonów. Jednak dzisiejsze powerbanki mogą mieć więcej niż tylko jedną funkcję. Często również możemy podpiąć do nich więcej niż jedno urządzenie, w tym  samy czasie. Produkt ten, coraz częściej gości na liście naszych życzeń, gdyż nowoczesne telefony, często bardzo szybko tracą baterię. Powerbank wyposażony jest zazwyczaj w litowo-jonową lub litowo-polimerową baterię, którą można bez problemu wielokrotnie ładować.

Co powinien mieć dobry powerbank?

Nadrzędną rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę jest oczywiście pojemność akumulatora. To ten parametr, będzie decydował o tym, ile razy będziemy w stanie naładować dane urządzenie. Pojemność wyrażana jest w mAh czyli miliamperogodzinach. Powinna być przynajmniej dwukrotnie większa, niż urządzenie, które zamierzamy najczęściej podłączać. Przyjmuje się, że optymalnym rozwiązaniem jest poszukiwanie powerbanka o pojemności od 10 000 mAh.

Kolejną istotną kwestią jest natężenie prądu i moc. Spośród polecanych urządzeń, możemy wymienić te, które charakteryzują się natężeniem przynajmniej na poziomie 2 A i mocy 15 W. Taki sprzęt będzie optymalnie ładował nasz smartfon. Należy jednak pamiętać o tym, aby i kabel obsługiwał takie natężenie. W przypadku gdy nasz powerbank będzie miał 2 A, a kabel tylko 1 A, nie skorzystamy z pełnego potencjału urządzenia. Coraz częściej jednak producenci do dają do zestawu przewód, co rozwiązuje sprawę. Jeżeli jednak będziemy zmuszeni do dokupienia go, lub korzystania ze swojego, należy pamiętać o tej kwestii.

Duże znaczenie ma również technologia ładowania. Jeżeli nasz telefon obsługuje technologię szybkiego ładowania, np. Quick Charge lub Fast Charge, powinniśmy szukać ładowarek tego typu.

Porty USB w powerbanku

Lepiej wyposażone i co za tym idzie, zazwyczaj droższe przenośne akumulatory, posiadają więcej portów USB np. 2 lub 3. Umożliwia to ładowanie wielu urządzeń w tym samym czasie. Są również takie powerbanki, którymi można ładować urządzenia do tego dostosowane, bezprzewodowo. Zazwyczaj producenci dodają przewody z różnymi końcówkami, także nie ma się co martwić o kompatybilność z naszym telefonem. Droższe modele posiadają również diody lub wyświetlacz, informujące o stanie naładowania baterii.

Jaki materiał obudowy powerbanka wybrać?

Bardzo ważną sprawą jest również materiał wykonania obudowy. W przypadku tańszych wersji, możemy mieć do czynienia z plastikiem, który będzie mało odporny na wszelkie zadrapania oraz uszkodzenia mechaniczne, np. upadek z wysokości. Powerbank to zazwyczaj inwestycja na dłuższy czas, warto więc przeznaczyć na ten cel kilkadziesiąt złotych więcej i cieszyć się urządzeniem wykonanym z twardego kompozytu lub np. aluminium. Wybierając to drugie rozwiązanie, musimy liczyć się z nieco większą wagą sprzętu.

Niewątpliwie cieszą dodatkowe funkcje w powerbnaku. Mogą być nimi np. latarka lub opcja pass-through, która stwarza możliwość ładowania akumulatora, podczas gdy ładujemy swojego smartfona.

Najlepszy powerbank – podsumowanie

powerbank ładowarka ładowanie
fot. pixabay.com

Powyższy artykuł powinien rozjaśnić kwestie wyboru odpowiedniego materiału. Jeżeli zależy nam na zakupie dobrego jakościowo urządzenia, powinniśmy się skupić na popularnych firmach elektronicznych, które mają doświadczenie w produkcji tego typu urządzeń. Pamiętajmy, że optymalna pojemność tego urządzenia powinna wynosić ok. 10 000 mAh. Nie ma raczej sensu wybierać sprzętu z mniejszą wartością tego parametru. Oczywiście wszystko dostosowane jest przede wszystkim do zasobności naszego portfela.
Poniżej przedstawiamy polecane przez nas modele: Green Cell Qualcomm Quick Charge 3.0, Hama Power Pack Joy, Xiaomi 2C, Samsung P1100, Adata P20000D.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here