Bateria kuchenna, jak kupić żeby.. nie zamoczyć

0
764
bateria kuchenna kran kuchnia
fot. pixabay.com

Nowoczesna kuchnia, różni się pod wieloma względami od tej sprzed kilku laty. Niegdyś kuchnie kojarzyły się z małymi pomieszczeniami, w którym tylko przygotowywało się posiłki, a czasami nawet nie było w niej okna. Dzisiejsze wnętrza tego typu są duże i jasne, oraz często łączone z salonem.

Współczesna kuchnia stała się niemal wizytówką naszego mieszkania. To centrum dowodzenia siłami żywieniowymi, z którego czerpiemy energię na codzienne funkcjonowanie. To również ostoja podczas wizyt rodzinnych i miejsce, w którym przygotowujemy romantyczne kolacje i spędzamy beztrosko czas, na sporządzaniu wykwintnych dań.

Kuchnia jest miejscem, które powinno być nie tylko funkcjonalne, lecz też w pełni estetyczne. Każdy, z pozoru mało istotny element, jest bardzo istotny w kontekście całości tego wnętrza.

bateria kuchenna kran kuchnia
fot. pixabay.com

Wybierając wyposażenie kuchni, niemal pierwszą kwestią jest odpowiednia bateria kuchenna. To ona jest urządzeniem, którego bardzo często używamy. Dobrze dobrana będzie nie tylko w pełni użyteczna, lecz będzie również stanowiła niezwykle dekoracyjny element.

Jaka bateria kuchenna jest najlepsza?

Baterie kuchenne różnią się od siebie pod względem dystrybucji wody. Mamy do wyboru armaturę jedno oraz dwuuchwytową. Te pierwsze, są uważane obecnie za bardzo wygodne rozwiązanie, na miarę współczesnych potrzeb. Statystyki pokazują, że pozwalają ograniczyć zużycie wody niemal dwukrotnie.

Sposób ich działania jest dość prosty. Przy pomocy specjalnej dźwigni, ustawiamy odpowiednią temperaturę oraz natężenie strumienia wody. Sprawdza się przede wszystkim tam, gdzie nie ma do dyspozycji zmywarki i musimy własnoręcznie zmywać naczynia.

Dwuuchwytowe baterie natomiast, składają się w dwa oddzielne kurki. Jedno z nich służy do odkręcania wody ciepłej, drugi zimnej. Następuje więc konieczność ustawiania strumienia i temperatury wody za pomocą dwóch osobnych pokręteł, co jest o wiele mniej wygodnym i precyzyjniejszym rozwiązaniem niż poprzednie.

Spośród atutów takiej armatury, należy wymienić przede wszystkim bardzo ciekawy design, który sprawdza się szczególnie w kuchniach w stylu retro.

Producenci nierzadko oferują również baterie bezdotykowe, które są czułe na ruch. Uruchamiają się np. podczas przyłożenia dłoni w określone miejsce.

Bateria kuchenna – ilość otworów

Baterie jednootworowe, to najczęściej spotykane rozwiązanie. Wykorzystują one pojedynczy mechanizm, odpowiadający za przepływ ciepłej i zimnej wody. Dostępne są również opcje wielootworowe oraz trójdrożne.

Baterie kuchenne – rodzaj wlewki

Wlewka, to jeden z ważniejszych elementów baterii. Należy zwrócić uwagę na jej wysokość oraz typ. Wśród dostępnych na rynku można wyróżnić wlewki:

– wyciągane;

– sprężynowe;

– obrotowe poziomie;

– składane;

– sprężynowe;

– nieruchome;

– wysokie.

bateria kuchenna kran kuchnia
fot. pixabay.com

Baterie z ruchomą oraz wyciąganą wlewką cieszą się największym uznaniem spośród innych modeli. Takie modele sprawiają, że efektywność pracy w kuchni może być jeszcze większa, przy mniejszym nakładzie czasu. Wyciągana wlewka, umożliwia mycie nawet bardzo dużych naczyń. Można niekoniecznie robić to tylko nad zlewem, gdyż wlewka po wyciągnięciu, może osiągać nawet 150 cm.

Baterie kuchenne zaawansowane technologicznie

Do tej klasy sprzętu, należą baterie bezdotykowe oraz elektroniczne. To rozwiązanie, które przyda się podczas przygotowywania posiłków, kiedy mamy brudne i śliskie ręce. Posiadając takie rozwiązanie, jesteśmy w stanie po prostu podłożyć ręce i od razu je umyć. To bardzo higieniczne rozwiązanie, dzięki któremu ograniczymy rozmnażanie się różnych zarazków i drobnoustrojów po naszej kuchni. Ograniczamy również dzięki temu zużycie wody.

Takie rozwiązanie przyspieszy wiele procesów kuchni oraz nada jej bardzo nowoczesnego designu. Jeżeli więc zależy nam na urządzeniu wnętrza w sposób nowoczesny, to taka opcja jest dla nas jak najbardziej właściwa. Cały zestaw możemy dopełnić zmywarką, a okruchy, które spadną na ziemie podczas przygotowywania posiłków, możemy zamieść za pomocą bezprzewodowego odkurzacza.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here