Prezent dla 10-latki na urodziny – przegląd propozycji

0
1727
Prezent dla 10-latki na urodziny

Lalka, gra planszowa, książki, a może xbox? Jeśli nie masz pojęcia, czym obdarować dziesięciolatkę, sprawdź nasz ranking. Wybierz prezent, który nie tylko sprawi dziecku radość, ale również będzie stymulował jej zainteresowania i rozwój.

Kupując prezenty kilkuletnim maluchom, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na ich ulubione postaci z bajek. W pierwszych latach życia, maluchy dopiero się kształtują i zdarza im się zmieniać zainteresowania z dnia na dzień. W przypadku starszych dzieci jest nieco inaczej. Dziesięciolatki bardzo często mają już swoje pasje i zainteresowania, których pielęgnowaniu chętnie poświęcają wolny czas. Dlatego, przygotowując ten poradnik, postanowiliśmy podzielić kategorie prezentów na najczęściej spotykane wśród dziesięciolatek hobby.

Warto pamiętać, że prezent dla 10-letniej dziewczynki powinien być nie tylko źródłem rozrywki, ale również mieć walory edukacyjne. Bo przecież najlepiej uczy się poprzez zabawę!

​Mistrzyni logiki

To, że dziewczynki wiodą prym wyłącznie w dziedzinach humanistycznych, jest oczywistym mitem. Wiele z nich zdecydowanie bardziej frapują zagadki logiczne i rozwiązywanie problemów matematycznych. Kto wie – może w przyszłości zostaną zdolnymi programistkami? Małym miłośniczkom nauk ścisłych warto zafundować:

  • kostkę Rubika – uniwersalną zabawkę, którą uwielbiają nie tylko dzieci, ale również dorośli;
  • Honeycombs – świetną grę logiczną dla całej rodziny, polegającą na szukaniu najbardziej efektywnych sposobów na łączenie plastrów miodu oznaczonych różnymi symbolami;
  • szachy – taki prezent na 10 urodziny może sprawić, że z dziewczynki wyrośnie druga Beth Harmon! Szachy to rozrywka o ogromnym potencjale pod kątem rozwoju intelektualnego.

​Mała artystka

Jeśli kreatywność to mocna strona solenizantki, warto podarować jej prezent, który będzie ją stymulować, pozwalając jej rozwijać wyobraźnię i zdolności manualne. Możliwości jest całkiem sporo!

  • Zestaw do haftowania – idealny dla dziesięciolatki, która nigdy jeszcze nie miała okazji wypróbować swoich sił w tej dziedzinie. Mały tamborek, zestaw mulin i igła krawiecka – ten prosty zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do nauki prostego haftu krzyżykowego;
  • Zestaw do robienia biżuterii – świetny pomysł, który pomoże dziewczynce rozwinąć skrzydła w dziedzinie DIY. Koraliki, żyłki, muszelki, zawieszki – bogactwo elementów pozwoli jej puścić wodze fantazji;
  • Mozaika z kryształków – jeśli dziewczynka jest fanką prac manualnych, ten prezent z pewnością ją zachwyci. Zestaw samoprzylepnych kryształków i różne szablony stymulują kreatywność.

Mała naukowczyni

Zastanawiasz się, jaki prezent na 10 urodziny sprawić dziewczynce, która uwielbia odkrywać świat i rządzące nim reguły? Zachęć ją do zdobywania i pogłębiania wiedzy poprzez zabawę za pośrednictwem takich podarunków, jak:

  • zabawka edukacyjna Montessori: ciało ludzkie – metoda Montessori opiera się na odejściu od sztywnych ram nauki i pobudzaniu kreatywności poprzez indywidualne podejście do dziecka. Korzystając z planszy, dziecko uczy się rozróżniać poszczególne organy i części ciała;
  • zabawka Układ Słoneczny – tworząc model Układu Słonecznego, który stanie się dekoracją, dziesięciolatka może przy tym sporo się nauczyć!

Propozycje prezentów dla 10-latki znaleźliśmy na stronie: https://www.empik.com/zabawki/8-11-lat

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here