Wyprawka dla kota – co warto kupić?

0
672
Wyprawka dla kota

Wyprawka dla kota jest niezbędnym elementem przygotowania pod posiadanie zwierzaka. Decydując się na niego trzeba pamiętać o odpowiedzialności jaka spada na właściciela – nie jest ona równa wymagającego specjalnej troski dziecka, lecz warto poświęcić swojemu pupilowi wystarczająco dużo czasu.

Ważne jest to, by zwierzak nie był zaniedbany. Koty bowiem są zwierzętami, które dużo podróżują, a w porze letniej przynoszą ze sobą dużo kleszczy – trzeba pamiętać o tym, by stosować odpowiednie preparaty tudzież obrożę, aby móc zniwelować ich ilość.

Karma dla kota

Podstawową rzeczą wyprawki dla kota, jest karma dla niego. Badania twierdzą, że dieta kota powinna opierać się na mokrych karmach, które zawierają około 80% mięsa. Ważne jest również, by karma nie zawierała w składzie zboża – zbyt duża jego ilość prowadzi do otyłości pupila, co może powodować rozwój chorób o ciężkim przebiegu.

Nie jest powiedziane, że koty powinny spożywać tylko mokrą karmę – dodatkiem do diety naszego zwierzaka może być karma sucha, lecz warto pamiętać, że nie może ona służyć jako alternatywa dla karmy mokrej, gdyż jest ona w dłuższej perspektywie szkodliwa dla niego, powodując problemy trawienne i uszkadzając między innymi nerki.

Miski

Kot powinien posiadać dwie miski – jedną na wodę, drugą na jedzenie. Ta na wodę może być mniejsza. Jest to również ważny element wyprawki dla kota, gdyż karmę, którą zakupiliśmy nie można serwować bezpośrednio z puszki – utrudni to dostęp zwierzakowi do jedzenia. Warto pamiętać o tym, aby miski znajdowały się z dala od jadalni. W przeciwnym wypadku koty mogą żebrać o ludzkie jedzenie, a nie zaleca się karmienia taką żywnością zwierząt – powoduje to u nich problemy trawienne i także prowadzi do otyłości.

Kuweta

Wyprawka dla kota nie obędzie się bez kuwety dla niego. Zwierzak musi mieć miejsce do załatwiania się, gdyż nikt nie chce się rozczarować widząc kupę w w innym miejscu mieszkania.

Jest to stosunkowo niedrogi produkt dla pupila, lecz wymaga dokupienia żwirku. Decydując się na niego możemy wybrać spośród trzech rodzajów – bentonitowy, drewniany i silikonowy. Ten pierwszy jest najczęściej wybierany przez właścicieli kotów.

Zabawki

Zabawki są ważnym elementem wyprawki dla kota, gdyż zwierzak ten poświęca sporo czasu w ciągu dnia na zabawę. Nie potrzeba tutaj niczego szczególnie drogiego i wymagającego. Uwielbiają one gonitwy i wspinaczki, więc dla osób wybierających wariant budżetowy sprawdzi się zwykła piłeczka, za którą pupil będzie biegał jak szalony.

Poza podstawowymi elementami wyprawki, warto również dodać do niej drapak, legowisko i szczotkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here