Potrzebujesz magnesów do konkretnych zastosowań? W takim razie warto poznać dostępne opcje i możliwości, by dobrać je nie tylko pod kątem rozmiaru i kształtu, ale również ze względu na surowiec, z którego zostały one wykonane. Dzięki temu dostosowanie konkretnych wartości do potrzeb stanie się nie tylko realne, ale przede wszystkim zadowalające. Nie zwlekaj i sprawdź już teraz, jaka jest realna różnica między magnesami neodymowymi i ferrytowymi. Wszystkie informacje czekają na Ciebie w kolejnych akapitach.
Magnesy neodymowe – co to jest i ich zastosowania
Magnesy neodymowe (Nd-Fe-B) to najsilniejsze propozycje wśród magnesów. Niewielkie magnesy neodymowe są w stanie osiągnąć siłę rzędu kilkuset kilogramów, W porównaniu z magnesami ferrytowymi, są one dziesięciokrotnie silniejsze.
Koniecznie trzeba zastanowić się nad miejscem ich zastosowania – w końcu temperatura pracy tych magnesów nie może przekroczyć 200 stopni Celsjusza. Należy zatem zwrócić uwagę na fakt, że mimo dużo większej siły od magnesów ferrytowych, są one również bardziej podatne na oddziaływanie temperatury otoczenia, która może przyczynić się do spadku ich potencjału lub żywotności.
Magnesy neodymowe pokrywane są powłokami ochronnymi, które zabezpieczają materiał przed procesem korodowania. Wyróżniamy magnesy neodymowe spiekane i magnesy neodymowe wiązane
Magnesy ferrytowe – co to jest i ich zastosowania
Chociaż magnesy neodymowe coraz częściej można spotkać w prywatnych domach, warsztatach i rękach specjalistów, magnesy ferrytowe pierścieniowe w dalszym ciągu są jednymi z najczęściej produkowanych na świecie. Powstają zazwyczaj z ferrytu, baru i ferrytu strontu. Należy zwrócić również uwagę na fakt, że są one dostępne w wersji izotropowej lub anizotropowej. Jako, że gwarantują dużo lepszą odporność na wysokie temperatury niż magnesy neodymowe, są dużo częściej wykorzystywane m.in. w mechanice i przemyśle.
Jaka jest między nimi różnica? Pierwsze (izotropowe) działają słabiej, natomiast drugie (anizotropowe) gwarantują mocniejsze przyciąganie. Oznacza to więc, że ostateczna decyzja odnośnie wybranego wariantu, uzależniony jest od planowanej eksploatacji.
Gdzie szukać magnesów ferrytowych? Dostępne są one m.in. w sklepie Magnes.com.pl – a dokładniej pod adresem internetowym https://magnes.com.pl/pol_m_Magnesy-ferrytowe_Magnesy-ferrytowe-pierscieniowe-194.html. Sprawdź dostępne produkty i w razie ewentualnych pytań lub wątpliwości, skorzystaj ze wsparcia ekspertów. Z ich pomocą zrealizujesz każde zamówienie w ciągu krótkiej chwili.