Ładowarka samochodowa – niezbędne akcesorium w naszym aucie

0
809
ładowarka do samochodu, ładowanie, bateria, smartfon
fot. pixabay.com

Ładowarka samochodowa do telefonu to bardzo popularne urządzenie, który posiada prawie każda zmotoryzowana osoba. Ta gama produktów, charakteryzuje się niezwykłym spectrum cenowym. Sprzęt taki możemy kupić zarówno za kilkanaście jak i kilkadziesiąt złotych. Na pierwszy rzut oka nie widać różnicy, jednak gdy zagłębimy się w temat, dostrzeżemy istotne detale, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie telefonu oraz ładowarki w samochodzie. Pamiętajmy również o tym, że tanie ładowarki samochodowe, mogą uszkodzić baterię w telefonie lub gniazdo zapalniczki.

Dobra ładowarka to podstawowy element wyposażeni każdego użytkownika telefonu. O ile przy zakupie smartfona dostajemy oryginalną ładowarkę, o tyle nie naładujemy nią naszego urządzenia w samochodzie. W tym celu, potrzebujemy specjalnej ładowarki samochodowej. W dobie telefonów z dużymi możliwościami i jeszcze większymi ekranami, baterię często nie wytrzymują długiego okresu czasu.

Podczas gdy, jazda samochodem jest dla nas codziennością, przydatnym akcesorium jest więc ładowarka samochodowa do telefonu. Ze względu na swoją uniwersalność, pozwoli nam naładować nie tylko nasze urządzenie mobilne użytku prywatnego, lecz też popularne videorejestratory, nawigację czy tablet.

ładowarka do samochodu, ładowanie, bateria, smartfon
fot. pixabay.com

Obecnie, rynek oferuje nam ogrom tego typu urządzeń. Jak nie zwariować i wybrać to najlepsze urządzenie? Poniżej podpowiemy jaką ładowarkę samochodową do telefonu wybrać.

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę samochodową do telefonu?

Przed dokonaniem zakupu, warto zwrócić uwagę ile miejsca mamy do dyspozycji i w którym położeniu znajduję się gniazdko zapalniczki. Jest to dosyć istotna sprawa, gdyż przesądza ona jakiej wielkości ładowarkę możemy zakupić. Niektóre gniazda zapalniczek są ulokowane blisko istotnych elementów, które uniemożliwią podłączenie większej gabarytowo ładowarki.

Jeżeli posiadamy uchwyt samochodowy oceńmy również odległość od niego do gniazda. Będziemy wiedzieli ile będzie musiał wynosić kabel, dzięki któremu będzie możliwe swobodne sięgnięcie do uchwytu.
Podstawowym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę jest natężenie ładowarki (A). To ono definiuje moc urządzenia. Im wyższe tym, szybciej ładowarka naładuje telefon. Należy jednak sprawdzić, czy kabel będzie obsługiwał takie napięcie (jeżeli nie jest w zestawie z ładowarką).

Należy również pamiętać, że ładowarka o zbyt dużej mocy, może przyczynić się do skrócenia żywotności baterii typu Li-Ion. W przypadku smartfonów bezpieczna wartość jest do 2 A. W przypadku ładowarek Quick Charge, stosujemy się do wytycznych producenta.

Podstawą w ładowarce, jest to, aby posiadała zabezpieczenia przed skokiem napięcia oraz przegrzaniem. Nie kupujmy sprzętu, bez tych opcji, gdyż gwarantuje to bezpieczeństwo pracy.

Poniżej przedstawimy najbardziej popularne ładowarki samochodowe do telefonów:

Ładowarka samochodowa do telefonu klasyczna

ładowarka do samochodu, ładowanie, bateria, smartfon
fot. pixabay.com

To urządzenia posiadające zwykle opływowy kształt i kabel z końcówką typu-C lub microUSB. Często również posiadają drugie gniazdo USB. Charakteryzują się zazwyczaj natężeniem od 1 A do 2 A. Przewód często przybiera postać sprężyny, co jest bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem.

Ładowarka samochodowa do telefonu z większą ilością slotów USB

To rozwiązanie dla osób, które posiadają kilka urządzeń mobilnych i chcą zawsze je mieć pod ręką. Istnieje możliwość dopasowania kabli do każdego z nich osobno, za pomocą zastosowania odpowiednich przejściówek. Napięcie w takich ładowarkach może sięgać 4 A, oczywiście rozkłada się ono równomiernie po podłączeniu więcej niż jednego urządzenia. Nierzadko w takich urządzeniach mamy mały wyświetlacz LCD. Ta wersja ładowarek, występuje w różnych kształtach i rozmiarach.

Ładowarka samochodowa do telefonu z dodatkowymi funkcjami

Współczesna technologia umożliwia na stosowanie dodatkowych i ciekawych funkcji, nawet w tak małych urządzeniach jakimi są ładowarki samochodowe do telefonów. Możemy wymienić tutaj np. ładowarkę, która oprócz 2 portów USB, posiada jonizator powietrza, który poprawia jakość powietrza w samochodzie oraz usuwa nieprzyjemne zapachy.

Podczas długich podróży jony ujemne zapobiegają senności oraz wzmacniają koncentrację i poprawiają samopoczucie.

Ładowarka samochodowa do telefonu z Transmiterem FM

To następna, funkcjonalna grupa urządzeń, która służy nie tylko do ładowania naszego sprzętu mobilnego. Dzięki funkcji Bluetooth możemy parować je ze smartfonem i cieszyć się ulubioną muzyką w głośnikach naszego samochodu. Obsługa transmitera jest niezwykle prosta. Wystarczy ustawić częstotliwość nadawania na taką samą jak w radiu oraz sparować urządzenie z telefonem.

Droższe urządzenia tego typu posiadają również wbudowany mikrofon, co umożliwia prowadzenie przez niego rozmów telefonicznych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here