Rolety dzień noc – hit ostatniego sezonu. Zobacz przed zakupem

0
717
rolety, dzień noc, żaluzje, okno
fot. pixabay.com

Przymierzając się do wyboru odpowiedniej osłony okiennej, sporo klientów pragnie rozwiązań umożliwiających kontrolowanie ilości wpadającego światła z zewnątrz. Najlepszym wyborem w takiej sytuacji są rolety dzień noc. Poniżej przedstawimy kilka czynników, które decydują o funkcjonalności produktu i pomożemy w odpowiednim wyborze. Przedstawimy również wady i zalety tego rozwiązania. Zapraszamy.

Rolety dzień noc to osłona okienna, która łączy ze sobą dwie funkcję. Podczas dnia, umożliwia częściowe przysłonięcie światła dochodzącego z zewnątrz, w nocy natomiast pomaga zaciemnić pomieszczenie. Jest to możliwe dzięki specyficznej budowie rolet. Posiadają one naprzemiennie ułożone pasy o różnej transparentności. W zależności od tego, w jakiej pozycji je ustawimy, kontrolujemy to ile światła wpuszczą do naszego pomieszczenia.

Rolety dzień noc – na co zwrócić uwagę przy kupnie?

rolety, dzień noc, żaluzje, okno
fot. pixabay.com

Zasłony te, nazywane są również roletami duo. Jest to połączenie wysokiej estetyki, która sprawdza się w nowoczesnych aranżacjach z pełną funkcjonalnością, czego wymagają współczesne trendy. Można powiedzieć, że produkt ten jest nowoczesną wersją rolet poziomych. Podobnie jak poprzednik wykonane są z dwóch warstw materiału, które w zależności od modelu nachodzą na siebie lub mijają, co powoduje przepuszczanie odpowiedniej dawki światła. Należy zauważyć, że montuje się je tylko wewnątrz.

Rolety dzień noc – montaż

Prawidłowy sposób montażu warunkuje długofalowe i odpowiednie działanie żaluzji. Dobrze zamontowana, będzie spełniała swoją funkcje w codziennym życiu. Przed zakupem należy upewnić się czy wybrany model jest dopasowany do posiadanych okien. Jeżeli nie to istnieje duże ryzyko, że roleta będzie się krzywo rozwijać, spadać czy odkształcać.

Spośród sposobu montażu wymieniamy dwie opcję. Pierwsza z nich to montaż inwazyjny, który stwarza konieczność wiercenia w ramie okna. Drugi to sposób bezinwazyjny, który polega na montażu rolet na specjalnych uchwytach lub przy pomocy pianki montażowej. Istnieje więc wybór sposobu montażu. Jeżeli nie chcemy ingerować w okno warto wybrać ten drugi.

Optymalnym rozwiązaniem jest również montaż rolet dzień noc w kasecie na prowadnicach. Taka instalacja pozwoli na równomierne rozwijanie i ścisłe przyleganie do okna. Zwinięcie w kasetę chroni materiał przed zabrudzeniami, kurzem i innymi czynnikami, dzięki czemu roleta zachowuje nienaganny stan przed długi czas.

Zalety i wady rolet dzień noc

Niewątpliwą zaletą rolet dzień noc jest łatwość montażu i demontażu. Ze względu na swoją konstrukcję mogą być montowane na co najmniej 3 różne sposoby.

Rolety dzień noc wolnowiszące sprawdzają się w przypadku posiadania dużych okien. Dzięki swojemu ciężarowi zwisają, co uniemożliwia powstawianiu zagnieceń.

Rolety z prowadnicami charakteryzują się łatwym montażem bez dodatkowych narzędzi, jest więc to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą ingerować w strukturę okienną. Dzięki prowadnicy materiał utrzymuje się w pionie, więc roleta wygląda estetycznie.

Apropo estetyki, to żaluzje dzień noc wyróżniają się nienagannym wyglądem. Jest to produkt, który odpowiednio dobrany, potrafi nadać wnętrzu odpowiedniego charakteru. Duży wybór wzorów oraz kolorów na rynku, sprawia możliwość dobrania idealnego modelu do danego wnętrza.

Jeżeli mowa o zaletach rolet dzień noc, nie można pominąć oczywiście możliwość regulacji promieni słonecznych. Transparentne oraz zaciemniające pasy pozwalają na dopasowane do naszych potrzeb regulowanie poziomem światła, które wpada do wnętrza. W zależności do pory dnia lub naszych potrzeb możemy dostosować ilość światła do naszych oczekiwań. Jest to pomocne np. w przypadku oglądania telewizji, czy w bardzo słoneczny dzień.

Wady rolet dzień noc

rolety, dzień noc, żaluzje, okno
fot. pixabay.com

Nie jest to produkt pozbawiony wad. Spośród największej wymienia się często brak możliwości całkowitego zaciemnienia pomieszczenia. Ze względu na swoją konstrukcję rolety te nie są w stanie zapewnić nam stuprocentowego mroku we wnętrzu. Warstwy materiału, które poruszają się względem siebie nie przylegają do szyby idealnie, co sprawia że promienie słoneczne przedostają się między szczelinami. Jeżeli pragniemy całkowitego zaciemnienia, powinniśmy zdecydować się na klasyczne rolety.

Do innych wad żaluzji dzień noc możemy zaliczyć to, że można zamontować je tylko wewnątrz. Nie istnieją rolety zewnętrzne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here