Laserowe leczenie chrapania – na czym polega?

0
1058
Laserowe leczenie chrapania

Chrapanie może być nie tylko dolegliwością, ale także być objawem choroby. Jeśli zdarza się sporadycznie, nie ma powód do obaw. Jeśli jednak zdarza się codziennie, warto podjąć się leczenia. Skutecznym sposobem, który pozwala zwalczyć ten problem jest zabieg laserowy. Na czym dokładnie polega ten zabieg, ile kosztuje oraz jak wygląda rekonwalescencja po nim?

Spis treści:

  • Na czym polega laserowe leczenie chrapania?
  • Zabieg laserowego leczenia chrapania a rekonwalescencja
  • Zalety leczenia chrapania laserem

Na czym polega laserowe leczenie chrapania?

Laserowe leczenie chrapania to zabieg z dziedziny laseroterapii. Polega na naświetlaniu laserem odpowiednich struktur gardła. Powoduje to zmniejszenie częstotliwości występowania bezdechów i amplitudę chrapania. Wiązka światła powoduje mikrouszkodzenia, które z kolei pobudzają procesy regeneracyjne. Laserowe leczenie chrapania sprawia, że naświetlony obszar obkurcza się. Stopień wiotkości gardła się zmniejsza, a łuki podniebienne i nasada języka stają się bardziej sprężyste. 

Prawdziwe efekty laserowego leczenia chrapania widoczne są po około 4-6 tygodniach od wykonania zabiegu. Warto również wspomnieć, że nie zawsze możliwe jest wykonanie zabiegu laserowego leczenia chrapania. Przykładowo, w przypadku istotnego skrzywienia przegrody należy wykonać operację przegrody nosa. Każdy pacjent przed rozpoczęciem leczenia chrapania powinien zostać zbadany przez laryngologa oraz przejść wizytę kontrolną, na podstawie której lekarz wykonujący zabieg wykluczy ewentualne przeciwwskazania. Jeśli chodzi o cenę laserowego leczenia chrapania, wynosi ona około 500-1800 złotych, w zależności od konkretnej kliniki i przypadku. W wielu przypadkach konieczne jest wykonanie serii zabiegów. Choć jeden taki zabieg zmniejsza chrapanie, nie pozwoli osiągnąć w pełni zadowalających efektów. 

Zabieg laserowego leczenia chrapania a rekonwalescencja

Po laserowym leczeniu chrapania chrapanie może nasilić się z powodu lekkiej opuchlizny, jednak w ciągu kilku dni zaniknie. Podniebienie może przybrać szarobrązowy kolor i mieć nierówną strukturę. Aby czym prędzej pozbyć się tych dolegliwości, pacjent powinien przyjmować przepisany przez lekarza antybiotyk. Pacjent musi jednak uważać, by po zabiegu nie forsować obszaru, który był poddawany działaniom lasera. Nie zaleca się spożywania pikantnych potraw czy picia zbyt zimnych lub zbyt gorących napojów. W ciągu pierwszych kilkunastu dni od zabiegu, zaleca się, by pacjent więcej pił. Jeśli chodzi o alkohol, należy z niego zrezygnować na 24 godziny od zakończenia zabiegu. Przez 3 dni należy unikać czynników, które doprowadzają do rozszerzenia naczyń krwionośnych, w tym m.in. sportu. Po zakończonej serii zabiegów, pacjent powinien umówić się na wizytę kontrolną, która pozwoli określić efekty.

Zalety leczenia chrapania laserem

Do zalet leczenia chrapania laserem zaliczamy przede wszystkim dużą precyzję i skuteczność. Zabieg ten daje świetne i długotrwałe wyniki. Jest również bezpieczny i mało inwazyjny, dzięki czemu pacjent praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu może powrócić do swoich codziennych zajęć, w tym pracy. 

Laser na chrapanie działa przede wszystkim skutecznie, nie wywołuje efektów ubocznych i jest w pełni bezbolesny. Szczególnie podatni na ból pacjenci mogą zdecydować się na znieczulenie miejscowe. Do zalet zabiegu zaliczamy również jego komfort, a także krótki czas. Pacjent może pozbyć się nieprzyjemnego problemu chrapania w komfortowy, prosty, szybki i bezbolesny sposób! Ty również chcesz poprawić jakość swojego snu oraz uwolnić się od tego problemu? Skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa i umów się na zabieg!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here