Karma dostosowana do potrzeb

0
1146
karma

Niezwykle ważnym aspektem w codziennej opiece nad zwierzętami jest zadbanie o dostarczanie im niezbędnych składników. Tu oczywiście istotne będą takie parametry jak rasa, wiek, stan zdrowia czy też rodzaj podejmowanych aktywności oraz preferencje smakowe. Dlatego właśnie wśród karm marki Dolina Noteci mamy tak wielką różnorodność, a najważniejszym aspektem jest to, by zawsze wybierać produkty najlepszej jakości. Zbilansowana i pełnowartościowa karma jest gwarancją zdrowia i kondycji pupila. Producenci oferują gotowe pokarmy suche i mokre. I choć nie brakuje zwolenników jednych i drugich, to jednak warto pamiętać o tym, że nie zawsze cena i wygoda powinny być najważniejszymi argumentami.

Dlaczego warto wybierać karmy mokre?

Zbilansowana karma pełnoporcjowa Dolina Noteci to kompletny posiłek, który zaspokaja zapotrzebowanie na wszystkie składniki, jakich zwierzę potrzebuje. Wewnątrz znajdzie się więc określona ilość białka, tłuszczów i energii oraz niezbędne witaminy, makro i mikroelementy oraz aminokwasy. To perfekcyjnie przygotowane smakołyki, które zwierzak po prostu będzie uwielbiać, a dzięki różnym opcjom bez problemu można wprowadzić urozmaicone posiłki, nie popadając w rutynę. Karmy Dolina Noteci zawierają szereg ważnych witamin z grupy B, a poza tym niezbędne witaminy A, D3, E. Poza tym zachowana jest w nich równowaga stosunku wapnia do fosforu, a także wzbogacone są o cenny potas, cynk, jod, selen czy mangan. Posiłki dedykowane kotom zawierają ponadto ważną dla zdrowa taurynę.

Zalety gotowej karmy

Z pewnością sięganie po gotową karmę to duża wygoda dla opiekunów, ponieważ nie muszą oni przygotowywać posiłków w warunkach domowych. Poza tym to także gwarancja, że w każdym opakowaniu sygnowanym marką Dolina Noteci znajdzie się dokładnie to, czego zwierzak potrzebuje w idealnych proporcjach. Dieta pupili jest oparta przede wszystkim na wysokiej jakości mięsie i to ono jest podstawą najlepszych karm. Im większa ilość mięsa, tym karma jest lepsza. Poza tym warto zwrócić również uwagę, że mokre karmy są zdecydowanie mniej przetworzone niż suche odpowiedniki, a co za tym idzie, zdecydowanie łatwiej się je trawi i przyswaja niezbędne składniki. Poza tym karma mokra ma odpowiedni poziom wilgotności, a tym samym utrzymuje niezbędne wartości odżywcze. Najważniejszą zaletą jest jednak to, że zwierzęta po prostu lubią tego typu posiłki.

W szeregu różnych produktów, jakie można znaleźć na sklepowych półkach, warto poszukać takich, które spełniają surowe normy i są gwarancją jakości. Dolina Noteci to po prostu inwestycja w zdrowie, dobry humor i świetną kondycję. To karmy dostosowane do potrzeb, wieku i rasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here