Szukasz nowoczesnego alkomatu? Sprawdź nasze propozycje

0
338
Szukasz nowoczesnego alkomatu

Większości kierowców alkomaty kojarzą się z kontrolą policyjną. Jazda pod wpływem zakończy się w takim przypadku poważnymi konsekwencjami. Jednak nie jest to jedyna sytuacja, w której należy zachować trzeźwość. Również praca po wypiciu alkoholu może doprowadzić do dyscyplinarnego zwolnienia i kłopotami przy poszukiwaniu kolejnego miejsca zatrudnienia. Dlatego też warto posiadać w domu własny alkomat, z którego pomocą sprawdzisz swój stan przed wyjściem z domu. Jaki model wybrać? Mamy kilka ciekawych propozycji.

Jaki typ alkomatu wybrać?

Na rynku spotkać można dwa rodzaje alkomatów. Pierwszym z nich są modele półprzewodnikowe. Ich popularność wynika przede wszystkim z niskiej ceny. Jednak wady skutecznie dyskwalifikują je z typowego użytkowania: mogą się szybko rozkalibrować, przez co podawane wyniki będą mocno odbiegać od rzeczywistości.

Lepszym rozwiązaniem są alkomaty elektrochemiczne. To właśnie tego typu urządzenia wykorzystuje policja w czasie kontroli. Oznacza to, że uzyskany wynik będzie wiarygodny i pozwoli Ci na ocenę swojego stanu po poprzednim dniu.

Szeroki wachlarz alkomatów do wyboru

Przeglądając oferty sklepów, spotkać można dziesiątki modeli alkomatów. Nie wszystkie dobrze sprawdzą się w domowym zastosowaniu. Dlatego postanowiliśmy wybrać kilka najlepszych dla Ciebie:

  • ALCOLIFE Free. Wysoka dokładność do 0,01 promila oraz możliwość darmowej kalibracji urządzenia w serwisach producenta przez 12 miesięcy od zakupu powodują, że jest to nasz kandydat numer jeden. Z pewnością warto rozważyć ten model.
  • Alcofind AF 35. Kompaktowe urządzenie wyposażone w dodatkowe funkcje: licznik pomiarów czy pamięć dziesięciu ostatnich wyników. Elektrochemiczny czujnik klasy S to niezawodny sposób na sprawdzenie dokładnej ilości promili alkoholu we krwi.
  • FitAlco Grafit. Doskonały wybór dla osób, które wcześniej nie używały alkomatów. Model ten posiada bowiem funkcję kontroli ciągłości wydechu, co wyklucza powstanie błędnych odczytów. Charakteryzuje się również dużą dokładnością i niezawodnością.

Są to naszym zdaniem trzy najlepsze rozwiązania do domowego zastosowania. Może jedno z nich przypadło do Twojego gustu.

Dlaczego warto mieć w domu alkomat?

Wiele osób zastanawia się, po co im taki alkomat w domu. Okazuje się, że to właśnie osoby sporadycznie korzystające z alkoholu najbardziej będą potrzebować tego typu wyposażenie. Wystarczy, że wypijesz niewielkie piwo, gdy ktoś zadzwoni z nagłą potrzebą. Odmówić wyjazdu, czy jednak pomóc przyjacielowi lub rodzinie? Domowy alkomat od razu rozwiąże ten problem, pokazując dokładną ilość alkoholu we krwi. Warto być gotowym na każdą sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here