Kominki wolnostojące, jako ciekawa alternatywa dla klasycznych kominków

0
410
Kominki wolnostojące

Kominki wolnostojące to bez wątpienia jedno z tych rozwiązań, które weszły już na zawsze do naszych kanonów wystroju wnętrz. Są ciekawą alternatywą dla klasycznych rozwiązań i niosą w sobie mnóstwo zalet. Ich największym plusem jest dekoracyjny, nowoczesny wygląd, jednak nie tylko on ma tutaj znaczenie. Popatrzmy zatem, jakie inne plusy mają kominki wolnostojące.

Kominek wolnostojący, czyli jaki?

Kominki wolnostojące to rodzaj kominka, który nie wymaga klasycznej obudowy. Ich specjalna konstrukcja sprawia, że możemy ustawić je dosłownie w każdym miejscu: nawet na środku pomieszczenia, jeśli pragniemy uzyskać naprawdę awangardowy wystrój. Są wykonane z solidnego metalu, na podbudowie lub też jako elementy wiszące. Kominki wolnostojące są wyłożone wermikulitem, czyli materiałem, który jest specjalnie dedykowany do takich rozwiązań. Ma on zdolność akumulowania ciepła i podwyższania ogólnej temperatury w palenisku, co sprzyja całkowitemu spalaniu drewna. W efekcie powstaje więc więcej ciepła, a mniej odpadów, co sprzyja utrzymaniu kominka w czystości.

Kominek, który najlepiej ogrzewa dom

Jak już wspomnieliśmy, kominki wolnostojące posiadają szereg zalet, które warto wziąć pod uwagę, wybierając jedno z rozwiązań do swojego domu. Przede wszystkim dzięki temu, iż nie są obudowane z każdej strony ścianką, doskonale oddają ciepło. Oznacza to, że mogą stanowić ciekawe, a jednocześnie niedrogie w eksploatacji rozwiązanie, które wspomoże ogrzewanie domu. Dzięki efektywnemu oddawaniu energii pozwoli bowiem na jej równomierne rozprowadzenie po całym salonie, co sprawi, że nawet niewielka ilość zużytego opału przełoży się na znaczące podwyższenie temperatury. To z kolei pozwoli na zaoszczędzenie na innych źródłach ciepła.

Łatwy dostęp i łatwość utrzymania porządku

Dzięki temu, iż nowoczesne kominki te często są podwieszane, a ściany nie ograniczają dostępu do paleniska, dostęp do nich jest bardzo łatwy. Sprzyja to utrzymaniu czystości w ich wnętrzu oraz w najbliższej okolicy. Dzięki temu również składowanie drewna jest łatwe – może się ono znaleźć zarówno pod kominkiem, na przykład na specjalnej półce, jak również w każdym innym, dowolnym miejscu, w którym będzie najwygodniej ustawione.

Kominek z płytą grzewczą

Jednym z kolejnych, istotnych rozwiązań, które oferują kominki wolnostojące, to płyta grzewcza. Jest to ciekawy, dodatkowy element wyposażenia, który może posłużyć do podgrzania posiłku lub utrzymania jego wyższej temperatury wówczas, gdy na przykład mamy dłuższą, rodzinną kolację. Ograniczy to konieczność korzystania z akcesoriów kuchennych, ułatwiając spędzenie czasu z rodziną, ale też sprawiając, że rachunki za gaz lub prąd będą nieco mniejsze.

Elegancja i styl, który wszędzie pasuje

Ostatnią zaletą kominków wolnostojących, o której nie możemy zapominać, jest ich wygląd. Są niezwykle eleganckie, prezentują się lekko i nowocześnie. Dzięki temu mogą zostać dopasowane do wielu wystrojów wnętrz, nie tylko industrialnych czy minimalistycznych, ale również innych. Sprawdzą się nawet w otoczeniu bardziej klasycznych mebli i sprzętów.

Warto także zauważyć, że kominki wolnostojące to trend, który rozwija się od wielu lat i na pewno jeszcze długo z nami pozostanie. Oznacza to, że są rozwiązaniem naprawdę ponadczasowym, które zawsze będzie zachwycało w naszym salonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here