Czym jest usg piersi?

0
588
Czym jest usg piersi

Sonomammografia bywa coraz częściej spotykana w ostatnim czasie. Warto wiedzieć, czym jest to badanie i dlaczego kobiety powinny się na nie zdecydować.

Badanie, jakim jest sonomammografia

Nowotwór piersi to dość powszechnie spotykany problem u kobiet. Okazuje się jednak, że dzięki nowoczesnej medycynie można z nim skutecznie walczyć. Wystarczy regularnie się badać. Sonomammografia to innymi słowy usg piersi, które pozwala na wczesne wykrycie jakichkolwiek zmian nowotworowych. Tym samym, leczenie można rozpocząć dużo wcześniej, co zwiększa szanse na wygranie z chorobą. Wiele kobiet obawia się tego badania. Dlaczego? Otóż przede wszystkim myślą one, że jest to bolesne badanie. Nic z tych rzeczy. Obecnie wykorzystywane są takie metody i urządzenia, które pozwalają na bezbolesne przeprowadzenie usg piersi. Oczywiście wiele kobiet odstrasza także możliwy końcowy wynik. Jednak należy wspomnieć o tym, że nie każde zmiany w obrębie piersi są objawem choroby, dlatego też nie należy tutaj w żaden sposób panikować.

Zalety wykonania usg piersi

Istnieje wiele plusów, które przemawiają za wykonaniem badania usg piersi. Oczywiście należy tutaj fakt, iż badanie to jest bezbolesne. Nie należy się go zatem obawiać. Do ogromnych zalet należy tutaj również szybkość przeprowadzenia badania. Sonomammografia przebiega naprawdę szybko, a wynik uzyskuje się od razu. Nie trzeba zatem czekać kilka dni i stresować się ewentualnym werdyktem. Jeśli chodzi o wybór kliniki, to dobrym rozwiązaniem jest w tym przypadku skorzystanie z prywatnych usług. Oczywiście nie oznacza to, że państwowe kliniki są złe, jednak czasami można natrafić na dość duże kolejki. Warto zatem znaleźć dobrych specjalistów, którzy oferują bezpieczeństwo i szybkość wykonania badania. Skoro już wiadomo, czym jest usg piersi, to warto wspomnieć o tym, jak często należy wykonywać takie badanie. Otóż specjaliści zalecają wykonywanie sonomammografii przynajmniej raz na dwa lata. Taka częstotliwość jest optymalna szczególnie dla kobiet w wieku od 30 do 50 lat.

Wykonanie usg piersi pomaga zachować spokój psychiczny i fizyczny. Warto regularnie badać piersi, gdyż szybkie wykrycie zmian nowotworowych gwarantuje pokonanie choroby, jaką jest rak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here