Kontener IBC – czym jest i do czego służy?

0
1164
Kontener IBC

Transport różnego rodzaju płynów wymaga użycia odpowiednich pojemników. Najczęściej używane są kontenery IBC, które zapewniają możliwość bezpiecznego przechowywania i transportu substancji płynnych.

Czym jest zbiornik IBC?

Paletopojemnik inaczej zwany kontenerem IBC jest zbiornikiem wykonanym ze specjalnego materiału odpornego na uszkodzenia i działanie chemikaliów. Kontener IBC wykonany jest z polietylenu w półprzezroczystym kolorze, dzięki czemu można kontrolować poziom płynów.

Paletopojemnik chroniony jest stalowym koszem, który dodatkowo zabezpiecza zbiornik i jest niezwykle pomocy podczas załadunku i przenoszenia. Kosz dodatkowo stabilizuje zbiornik podczas transportu.

Kontener IBC – zalety

Zbiorniki IBC wykonane są z trwałego materiału, który chroni płyny znajdujące się wewnątrz. Mają one ergonomiczny kształt, dzięki czemu pojemniki mogą być ustawione jeden na drugim. Takie rozwiązanie znacznie oszczędza miejsce. Paletopojemniki dostępne są o różnej pojemności.

Z łatwością można od góry wlać do nich płyn przez szeroki otwór. Zamontowany jest także specjalny zawór ułatwiający opróżnienie zbiornika. W pojemnikach mogą być przechowywane wszelkiego rodzaju płyny, także szkodliwe chemikalia. Kontenery są odporne na uszkodzenia i wykazują dużą wytrzymałość na uderzenia.

Zbiornik ibc – jak wybrać odpowiedni?

Każdy zbiornik IBC musi spełniać odpowiednie normy. Na pewno należy wybrać pojemnik, który ma niezbędne certyfikaty dopuszczające produkt do obrotu na rynku międzynarodowym. Taki certyfikat daje gwarancję bezpiecznego użytkowania. Jest to pierwszy aspekt, który należy wziąć pod uwagę i świadczy on o jakości kontenera.

Większość zbiorników IBC ma podobny kształt i przeznaczona jest do uniwersalnego użytku. Paletopojemniki się przede wszystkim od siebie pojemnością. Jeśli w pojemniku mają być przechowywane specjalne substancje płynne, to najlepiej wybrać pojemnik, który został przygotowany z myślą właśnie o takich substancjach. Należy sprawdzić, czy nie ma przeciwwskazań do przechowywania danego płynu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here