Akcesoria myśliwskie – co może przydać się fanom polowania?

0
1046

Skompletowanie niezbędnego sprzętu na polowania i wyprawy do  lasu to dość czasochłonne zajęcie, które jednak sprawia wiele przyjemności prawdziwym fanom łowiectwa. Obecnie różnego rodzaju akcesoria i gadżety można kupić nawet przez Internet, co znacząco znalezienie produktów idealnie dopasowanych do własnych potrzeb. Sprawdź, co powinno trafić do ekwipunku profesjonalnego myśliwego.

Profesjonalne noże do patroszenia zwierzyny

Po udanym polowaniu konieczne jest oporządzenie zwierzyny. Patroszenie i skórowanie mogą być znacznie łatwiejsze, jeśli wśród narzędzi fana łowiectwa znajdą się profesjonalne noże myśliwskie najlepszych marek na rynku. Podczas zakupów należy zastanowić się, czy wybrany model będzie służył jedynie do patroszenia, czy może przyda się także do różnych czynności związanych z pobytem w lesie.

Przede wszystkim warto jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii związanych z budową noża. W sklepach są dostępne bardzo solidne modele ze stałą głownią i praktyczne wersje składane. Ponadto istotną rolę odgrywa sama głownia, która decyduje o przeznaczeniu noża. Sporo uwagi warto również poświęcić rękojeści, od której w dużej mierze zależy wygoda korzystania z wybranego modelu. Należy także zaopatrzyć się w narzędzia do ostrzenia noży.

Odpowiednie wabiki myśliwskie

Nawet najlepsza broń nie pomoże, jeśli w okolicy nie pojawią się zwierzęta lub będą próbowały schować się przed człowiekiem. Z tego powodu myśliwi zabierają ze sobą na polowanie specjalne wabiki na zwierzynę. W sklepie DoLasu.pl można znaleźć produkty zapachowe i słuchowe. Te pierwsze wydzielają woń, która daje zwierzynie poczucie bezpieczeństwa i zachęca ją do osiedlenia się na danym terenie.

Ponadto przydatne mogą okazać się neutralizatory zapachu ludzkiego – należy pamiętać, że wiele gatunków odznacza się świetnym zmysłem węchu. Sporą popularnością cieszą się także wabiki dźwiękowe, które imitują dźwięki przyciągające określone gatunki zwierząt. W przypadku lisów taki sprzęt przypomina pisk myszy, dla kozłów przeznaczone są natomiast wabiki odzwierciedlające odgłosy wydawane przez samice.

Ochronniki strzeleckie dla bezpieczeństwa

Podczas przygotowywania torby na polowanie warto upewnić się, że w ekwipunku nie brakuje ochronników słuchu. Przypominający słuchawki nauszne sprzęt ma za zadanie przede wszystkim zabezpieczyć uszy przed hukiem związanym z oddaniem strzału z broni myśliwskiej. Należy pamiętać, że zrezygnowanie z takiej ochrony w dłuższej perspektywie może skończyć się pogorszeniem zmysłu słuchu, który odgrywa ważną rolę w życiu każdego myśliwego.

Nowoczesne ochronniki z oferty sklepu internetowego DoLasu.pl nie tylko chronią błony bębenkowe przed szkodliwym hałasem, ale są także w stanie wyciszyć lub wyostrzyć dźwięki otoczenia. Wiele modeli to zaawansowany technologicznie sprzęt, który umożliwia podłączenie do ochraniaczy urządzeń elektronicznych np. telefonu, odtwarzacza muzyki lub krótkofalówki. Ponadto akcesoria dobrych marek są lekkie i naprawdę wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here